| UnBaiatAnonimx221 a întrebat:

Am 14 ani si stiu sa inot foarte bine, cam de 3 ani. Nu am probleme cu inotul, stiu sa fac pluta, sa fac scufundari si cam orice, dar niciodata nu am sarit in cap. Prietenii mei fac asta, dar mie imi e frica. Am vazut mai de mult un caz la televizor ca un baiat a sarit in cap la piscina si s-a lovit nu stiu cum la coloana si a ramas paralizat. Credeti ca exista riscuri mari? Si cum trebuie sa sar? Sunt mai fricos happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pune problema de risc mare sau risc mic, RISCUL este unul singur, prezent in orice situatie si nu te sfatuiesc sa risti, cum prietenii tai se joaca de-a riscul paraliziei pe viata.
Propune-le sa va luati la intrece in bazin, sa faceti anumite sltiluri, dar nu sarii in cap!

7 răspunsuri:
| Flavianadx a răspuns:

Depinde de la ce inaltime sari si ce tehnica ai. Poti avea probleme cu coloana daca nu faci cum trebuie. Ar fi bine sa te invete un profesor de inot.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, riscuri foarte mari. Să ai o piscină cu trambulină și apa adâncă de 3.5 m.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui "Tatal Nostru", iti faci cruce de 3 ori si sari.

| mihai69 a răspuns:

Și de fapt, care e problema că nu poți sări în cap?!?
Poate știi să faci alte lucruri pe care ei n-ar fi în stare să le facă.

| Anonima163333 a răspuns:

Mai bine nu sari.Apa trebuie sa fie foarte adanca, minim 3 m.

| christall a răspuns:

Frica e buna, te scapa de multe belele. E un risc pe care eu nu mi l-as asuma.

| UnBaiatAnonimx221 explică:

Vă multumesc tuturor!