| Den1470 a întrebat:

am 15 ani si daca am facut sala doua saptamani si acum nu mai fac,o sa mai cresc? Si sunt adevarate chestiile alea ca daca faci sala nu mai cresti,apropo am 1, 70 inaltime.

Răspuns Câştigător
| DaniAguero a răspuns:

Daca faci exercitiile corect nu ai niciun fel de problema.Si de ce te-ai oprit? Doua saptamani de sala e ca si cand nu ai fi facut deloc.Prima luna de sala e pentru 'obisnuirea' muschilor cu efortul, cand o sa te reapuci o sa iei totul de la 0. Si stai linistit in privinta inaltimii..esti foarte ok la 1, 70 si 15 ani.Mai bine 1, 70 si solid decat mai inalt si slab, nu? big grin O seara buna!

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cu sau fara doua saptamani, tot acolo iesi. Oricum esti destul de inalt, n-ar fi o tragedie, dar n-ai sa te opresti, cel putin nu din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc un tip care s-a apucat de sala cand era de-o varsta cu tine si a ramas la 1.55 laughing. Doua saptamani nu au cum sa "dauneze", stai linistit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi ramas la fel. sala nu afecteaza cresterea in inaltime, e demonstrat stiintific.

esti doar un copil mic, nu?

| rafa1987 a răspuns:

Nu e adevarat nu afecteza inaltimea, ce ai auzit tu sunt vorbe de la alti care nici nu stiu cu ce se mannca sportu asta, care nu au calcat niciodat intr-o sala si stiu numa sa critice alti etc.

| GhitaCiobanul a răspuns:

Continua sa faci sala big grin, de la 15 ani fac sala si am 18 ani si 1.88 happy

| viovilu98 a răspuns:

Eu cred ca esti destul de inalt si ei sunt inalta si am 11 ani am 1, 69 dupa mine este mult voi ce spuneti?

| LexiTheOne a răspuns (pentru viovilu98):

Nu mi se pare, esti doar bine, si eu sunt inalta am 13 ani si am 1.68 poate tu o sa raai asa sau mai cresti doar cate un centimetru pe an happy