| bcosmiN a întrebat:

Am 19 ani, 1.82 intaltime si 69 de kg, am facut sport (Sala )si in trecut (decat cateva luni )... ce vreau sa va intreb... daca stiti vreo marca de Proteine bune (care da rezultate)
si un regim nu foarte strict! specific ca vreau sa imi cresc masa musculara (in general sa arat bine),

Răspuns Câştigător
| naf29 a răspuns:

Iti recomand 1-2 luni de sala fara nimic. Dupa care poti sa incepi sa iei suplimente alimentare. Iti recomand sa le iei cu lapte (ai grija sa nu te strici la burta). Nu exista o firma buna, in materie de suplimente, toate sunt la fel... (parerea mea) ce este bun la tine poate la altcineva sa nu fie. Suplimentele scumpe sunt aduse din afara si transportul creste pretul, uneori chiar si de 2 ori. http://antrenorpersonal.wordpress.com/

3 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

100% Whey gold standard de la optimum sau Syntha-6 de la BSN
iei o portie dimineata si o portie imediat dupa antrenament obligatoriu cu apa, nu cu lapte cum a zis un ratat mai sus, iar seara ianinte de culcare iei o proteina cum absortie lenta (gen: milk&egg sau 100% casein) cu lapte de aceasta data...
Mult noroc!

| SpaNu88 a răspuns:

App acum am vazut ca ai decat 69 de kg. mai adauga cate 50-60g dextroza in fiecare shake. si minim 5 mese/zi

| bcosmiN explică (pentru SpaNu88):

Multumesc mult !