| anonim_4396 a întrebat:

Am acasa niste gantere reglabile, am sanse sa pun niste muschi pe mine daca lucrez calumea? Trag cu 6 kg pe mana. Ofer funda + vot

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Muschii nu se pun doar daca lucrezi ca lumea, antrenamnetul e doar 25 % din ecuatie. 75 % este dat de alimentatie, odihna, suplimente.

Si probabil si antrenamentul e praf, nu te antrena haotic :
http://www.getfit.ro/......acasa.html

Citeste articolul ala, e bun pentru ce vrei tu.

Si acasa nu face nimeni muschi, sa stii asta.

5 răspunsuri:
| FitMonkey a răspuns:

Parerea mea e ca poti pune ceva ceva dar nu te astepta la rezultate foarte mari
incearca sa faci serii din sezut cu cotul la coapsa faci 10 repetari cu mana stanga dupa 10 cu cel drept asta e o serie faci 4 de astea dupa faci din picioare cu ambele gantere ridicari pentru biceps din pozitia mana dreapta spre podea cu ridicarea ganterei spre piept tot 4 serii si sa zicem ca ai lucrat bicepsii, cauta pe net exercitii pentru triceps cu gantere sunt cel putin 4 exercitii pe care nu cred ca le intelegi daca iti explic deci trebuie sa vezi exericiul.

mananca multa carne orez lapte, vreo 2 banane/zi pentru energie si dupa un timp o sa ai rezultate. bftwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru FitMonkey):

Cu cotul la coapsa? laughing Alea sunt flexii concentrate, nu sunt asa grozave, le faci la sfarsitul unui antrenament.

| passioNsToP a răspuns:

Eu cred ca ai sanse, dar daca ai mai lucrat regleazo si tu la 7, 50-8 kg, daca nu ai mai lucrat este bine dar nu uita conteaza varsta ta eu ti-am zis asa ca cred ca ai vreo 18-19 ani sau mai mult

| relu78 a răspuns:

Pai mai intai incepi cu greutati mai mici si apoi din ce in ce mai mult pana la vreo 17/18 cum crezi tu ca poti duce