| Angeleyzz a întrebat:

Am o intrebare : Cum as putea avea patratele la burta sau cum s-ar numi... ce exercitii ar trebui sa fac? Abdomene? Va rog spuneti-mi ce exercitii sa fac ca sa-mi fac patratele la burta...si daca stiti si alte exercitii sa-mi spuneti va rog!

P. S. Am 14 ani!
Cel care va raspunde cel mai bine si corect funda!

Răspuns Câştigător
| denis987 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 fa atrenamentul ista de 2-3 ori pe zi si in max 2 luni ai patratele;)

| Kyrie a răspuns (pentru denis987):

Poate 2 ani

| denis987 a răspuns (pentru Kyrie):

Daca omu e mai plinut da. eu am facut acel antrenament si am facut patratele in cele 2 luni mentionate mai sushappy

35 răspunsuri:
| Angeleyzz explică:

Tzopp linkul care mi l-ai dat este invalid!

| Kyrie a răspuns (pentru Angeleyzz):

Angeli trebuie sa ajungi sa faci cel putin 500 de abdomene normale intr-un set(serie) ca sa ai ceva pe tine laughing, si apoi sa treci la abdomene din astea grele care stai cu genunchii indoiti cat poti de mult si cu mainile puse pe tine fara sa misti, decat abdomenul in care vei face probabil doar 30 de la 500 laughing

Asa ca nu mai visa la patratele pana nu ajungi la macar 500 de abdomene intr-o seriewinking, iti urez succes

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kyrie):

Sunt multi copiii care vorbesc din flori pe site-ul asta dar tu deja esti penibil. dai niste sfaturi de te doare capu', presupun de la ce gasesti si tu la altii scris sau ce iti zic colegii la scoala ca ei "e" mare macho. poti sa faci tu 10000 de abdomene intr-o serie si NU o sa ai patratele. alea se vad dupa zeci de ore de cardio. sa dai grasimea din zona jos. si un strat de 5 mm de grasime, oricat de bine ai lucrat abdomenul, nu se vor vedea patratelele. ca sa se vada trebuie sa ai un indice de grasime in zona abdomenului de 3-5%. dupa ce zici tu acolo, o sa ai muschii, DAR NU SE VOR VEDEA. doar se simt. grasimea nu o dai jos cu abdomene ci cu alergat. foarte mult alergat. daca vrei sa iti demonstrez ca te inseli, daca esti din Bucuresti te provoc la un concurs. tu faci abdomene timp de..sa zicem 5 luni, si eu fac cardio 5 luni. sa vedem care din noi o sa aiba patratele la vedere si care nu.

| Kyrie a răspuns (pentru JohnnyBi):

Imi pare rau sa te dezamagesc dar eu facut abdomene timp de 4 ani de zile pana acum, am ajuns pe la 830 de abdomene intr-o serie si m-am lasat de anduranta si am trecut la abdomene mai adevarate, acum cand o sa ma duc la sala urmeaza sa fac abdomene cu greutati (deja si abdomenele cu genunchii indoiti fac vreo 250 daca pun mainile si 60 daca nu pun mainile la ceafa)

17 ani, 1, 71 inaltime si 56 kg iti spune ceva? laughing, eu nu am masa dar am fibrele albe foarte dezvoltate, iar la abdomen am facut masa intentionat ca doar nu am nevoie de fibre albe la abdomen nu? laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kyrie):

Prietene tu ai patratele, in cazul in care le ai ca esti slab mort. la inaltimea aia tu esti bat de chibrit. daca stranut inspre tine te iau cu dalta de pe asfalt. la inaltimea aia iti trebuiau cel putin 10 kg in plus sa ai un indice corporal acceptabil. si daca tu dupa 4 ani ai ajuns la 830 de abdomene, eu dupa 1 luna de la 10 am ajuns la 90. si asta cu probleme la lombari (coloana dislocata, lordoza lombara). si asta avand 1. 73 si 73 de kg. acu nu o lua in nume de rau, dar tu esti slab rau pentru inaltimea ta, asta fiind un motiv pentru care pari "definit". ajungi tu la un indice corporal bun, adica pe la 67 de kg sa vezi cum "patratelele" tale o sa fie un balonas mic si simpatic. si acolo sa vezi ca abdomenele tale nu mai ajuta la definire, ci trebuie cardio. dar cu patratelele e de ales intre masivitate si definire, vrei patratele, stai slab si se vad de la sine, ca nu ai grasime, sau ingrasa-te, arata ca poti si cu o greutate mare ca poti avea definire. mr olympia au cate 100+ kg la 1. 70 si au patratele. ala e motiv sa te dai mare

| Kyrie a răspuns (pentru JohnnyBi):

Iarta-ma sa te dezamagesc din nou
Motivul pentru care sunt slab este faptul ca am oasele putin mai usoare si nu am absolut deloc grasime pe corp decat fibre, daca vezi o poza cu mine nu ai ti-ar venii sa crezi ca am doar 56 kg crede-ma happy, masa musculara imi creste DUBLU daca ma incordez nu ca ca la grasuti sau culturisti cu putina grasime care abia se cunoaste daca incordeaza sau nu

Vezi tu, eu am un corp mai special, detin fibre albe foarte dezvoltate in momentul de fata si o sa le dezvolt incredibil de tare in viitor, nu ma intereseaza pacet de muschi inutili care doar mi-ar scadea agilitatea, nu impresionez pe nimeni cu muschi, eu fac exercitii de forta doar si incerc sa evit pe cat posibil masa ^_^

| Kyrie a răspuns (pentru JohnnyBi):

Daca tu crezi ca ai mai multa forta doar pentru ca ai 20 de kg in + te inseli foarte amarnic, eu am forta mai mult decat colegul ala de la mine din clasa care are 97 kg, da ai auzit exact, 97 kg si abia daca se compara cu mine in forta, nici nu ma impinge asa fulg cum sunt eu laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kyrie):

Adica esti un slabanog care, din faptul ca e slab si pare "fibrat", te dai mare culturist. avand aceeasi inaltime daca te iau cu mine la sala te indoi. pleci cracanat. mergi ca molusca. asta sa iti demonstrez ca stratul ala de grasime e bun la ceva. muschi inutili? imi pare rau sa iti aduc la cunostinta, dar nu ai asa ceva in corp. toate grupele musculare au legatura intre ele, lasi 1 la o parte si dai dracu tot restul. tu daca ai o masina si ii scoti o roata, masina aia nu o sa mearga in 3 roti. cam aia e ideea si la corpul uman. si daca faci exercitii de forta => masa implicit. sau tu crezi ca la 56 de kg o sa ajungi sa faci 400 de kg la genoflexiuni ca sorin cazacu? vrei muschi => masa, muschii cresc si in volum nu numai densitate. eu am impresia ca vrei sa impresionezi pe cineva cu kg alea, dar sunt fete pe site-ul asta mai grele ca tine si fara pic de grasime... poate si mai scunde laughing. iti dau o idee: tu aici

| Kyrie a răspuns (pentru JohnnyBi):

Pana acum tot ce am facut au fost flotarile in 3 stiluri, multe serii si epuizari zilnice, ajunsesem pana la 700 de flotari zilnice deja ma plictisisem ca deja deveneau inutile si am decis sa ma duc la sala (acum 1 luna si jumatate), ca orice om in primele zile eram varza, ridicam de 2 ori mai putin ca nu stiam cum sa execut miscarile, deja am ajuns la 25 kg o gantera pe o mana si 25 kg pe cealalta mana pentru impins culcat asa de slab cum sunt eu, si fireste ca pot mai mult doar ca nu vreau sa ma accidentez, mai imi trebuie ceva timp ca sa ma acomodez sa ridic mai mult, ca stiu ca am forta sa ridic mai mult, cat despre flexii sunt cam varza, abia de pot 12, 5 momentan laughing

Fac pariu ca in 4-5 luni de sala pot sa ridic 70% din cat ridic acumwinking, si asta nu din cauza ca o sa am 70% mai multa forta, poate doar 25%, 30% cam asa, conteaza experienta pe care eu nu o am

Dar daca zici ca grasimea conteaza, atunci e clar cine e invingator ^_^

Hai salut, ma duc sa fac altceva interesant momentan, sa stii ca nu ma laud, eu doar ti-am zis tie personal ca sa-ti dai seama ca nu poti sa judeci dupa aspecte si de asemenea ca sunt oameni pusi pe fapte ca mine chiar daca stau la calculator si posteaza pe TPU, lucru ironic big grin

Sper ca nu te-ai plictisit de atata citithee hee

| Kyrie a răspuns (pentru JohnnyBi):

Esti amuzant laughing
Sunt aproximativ de 3 ori si ceva mai puternic decat orice fata normala si probabil de 2 ori decat grasenele alea de 65-70 kg, ca e normal, greutatea e un avantaj

Greutatea nu se compara cu forta, se compara doar la inceput dar odata ce capeti o forta incontestabile devine ceva nonsense si incredibil de interesant

| Dkgray a răspuns (pentru Kyrie):

De ce nu pui o poza cu tine cu fata ''blurata'', sa-ti vedem si noi minunatia de corp cu care te lauzi?

| Kyrie a răspuns (pentru Dkgray):

Am motivele mele sa nu aratwinking, e treaba ta daca crezi in cuvintele mele sau nu

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kyrie):

Aha...deci de 3 ori? ok. sa te iau pe rand:
flexii biceps cu bara faci cu 60 kg, cu gantere de 38 pe mana
impins triceps priza scurta cu 180
flexii triceps bara EZ cu 130
helcometru spate 180
ramat la aparat 195
impins la piept orizontal 210-240
impins declinat 240
presa picioare 450-500
ma tu esti o bestie sa mor laughing. si femeile in club cand te duci, sa stii ca nu rad CU tine laughing. nici coleman nu trage 500 la picioare, trage 56 de kg asta. el e mai ceva ca o furnica. daca te pun sa iei un sac de cartofi in spate faci hernie

| JohnnyBi a răspuns (pentru Dkgray):

Are motivele lui. arata ca un batz de chibrit folosit laughing

| Dkgray a răspuns (pentru JohnnyBi):

rolling on the floor) Buna asta!

| Kyrie a răspuns (pentru JohnnyBi):

Chibrit cum sunt, sunt de 2 ori mai puternic decat toti baietii din clasa 10-awinking, si in brate si in picioarewinking

Ti-am mai zis eu, nu judeca dupa numere ^_^

| JohnnyBi a răspuns (pentru Kyrie):

Bai baiatule tu esti fenomenal de prost. nu vezi ca nici dracu nu te crede? du-te si minte pe altii ca mor astia in prag de Pasti citind cat de rau esti tu. ti-a dat maicata cremvursti fortozo d-aia si ti-a mai crescut un testicul sau ce? vrei sa iti fac eu cunostinta cu un amic care e a10a? are cam 160 de kg si 206 cm. face baschet de la 6 ani si sala de la 15. te bate ca pe cuie in podea. la 17 ani fii tu mai bun decat mine la limba romana daca vrei, la matematica sau ce vrei tu, doar lasa-ne si pe noi sa traim ca lesina gray de ras la cat de chibrit folosit esti

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ba Coleman face happy

| Mihaita_Munteanu_1993 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Eu priez pe abdonene

| Mihaita_Munteanu_1993 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Sunteti niste fraeri daca va certati pe fleacuri

| Mihaita_Munteanu_1993 a răspuns (pentru Mihaita_Munteanu_1993):

Eu fac pe zi 120 spre deosebire de vi

| Angeleyzz explică:

Bai fratilor nu sunt gras! am 45 kilograme
big grin!

| Angeleyzz explică:

Am dat funda lui denis987 pentru ca este singurul care m-a ajutat spre deosebire de ceilalti ''critici''!

| Kyrie a răspuns:

Cica Eu Facut, ce ma enerveaza ca nu pot sa editez postul laughing

| QiCKaaTc a răspuns:

Poftim un link care sigur te va ajuta, daca-l urmezi in mai putin de o luna vei avea patratele: http://www.cumfacisa.ro/Cum-sa-obtii-un-abdomen-in-patratele

| JusTLiVe a răspuns:

Baaa! Eu am 13 ani si mi se vad si nu faci nici un exercitiu doar ce-am facut Atletism 1 an.Si am 43 KG... Daca ma duc la sala pana in 16 ani sunt antrenor de fitness.

| TurdaVasi a răspuns:

Salut.
Si eu am 14 ani 1.75 inaltime si 63 kg
Am facut 200 abdomene in fiecare seara timp de 1 saptamana si nimic. Daca char vrei muschi trebuie sa ai o alimentatie corecta.

| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns (pentru TurdaVasi):

Tu chiar tegindesti ca intr-o saptamana poti obtine patratele? Suntmulti care luni intregi muncesc pentru patratele

| cosmin_2840 a răspuns:

Abdomene fa de maxim 3 ori pe saptamana

| velniciucmarius a răspuns (pentru cosmin_2840):

Tu de cate ori faci desteptule?

| GabiSpartanul a răspuns:

Abdomene-50/zi
Flotari-20/zi
Alergare-5min/pe zi(2-3 zile si dupa cresti pana la 7min dupa la 9 etc)
Genoflexiuni-20 pe zi fara sa ridici calcaiele de pe sol

Eu asta fac in fiecare zi si am six-pack-ul

| Baica_Sergiu_1998 a răspuns:

Friend, nu poti sa faci patratele la "burta". Poti face patratele la abdomen;). Uite un link cu exercitii pentru abdomen. http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
. Poti incerca sa consulti un antrenor de fitness. parerea mea.;)

| __1984_a a răspuns:

Iti recomand cu caldura acest site creat de mine pentru cei cu aceeasi problema.

Am avut si eu probleme cu dimensiunea taliei, dar cu mandrie pot spune ca am reusit sa obtin un abdomen foarte frumos si care ma face sa ma simt asa de bine.

Te astept cu orice intrebari despre cum scapi de burta pe www.scapa-de-burta.ro.

Cu stima, George.