| IoNuTz52 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare,am un profesor de sport care imi spune in fiecare ora sa ii fac incalzirea ca sa putem incepe ora si nu stiu cum se face,nu stiu in ce ordine e,puteti sa-mi spuneti si mie in ordine? adica mersul piticului,mers pe varfuri,si altele,le vreau pe toate in ordine! dau FUNDA, plzzzzz

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Intreaba-l pe professor. Incalzirea este specifica sportului pe care il practici.

| 愛日本 a răspuns:

Incalzirea
-alergi o tura su 2 depinde
-alergi cu genunchii sus
-alergi cu picioarele la spate(cand iti lovesti fundul)
-pas saltat si sarit
Apoi incepi cu gimnastica : cap, maini, picioare, mijloc etc

| mysterious1 a răspuns:

Depinde ce faceti voi la scoala, noi cand faceam incalzirea incepeam cu rotirea gatului, miscari din brate, rotirea trunghiului, aplecari spre varful degetelor, elice, si terminam cu incalzirea picioarelor adica fondari.