| ςosmiη a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la exercitiile pe grupe la sala, cele pentru maini ma intereseaza (biceps + triceps + antebrat) merg lucrate in paralel cu alte grupe mari gen piept + biceps; spate + triceps, sau e mai bine sa am o zi dedicata doar pentru maini, va rog sa-mi argumentati. Daca vreti, puteti sa-mi lasati si un program. Mersi mult happy

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Pot fi facute odata cu o grupa mare si pot fi facute si separat.
Majoritatea lucreaza piept+triceps si spate+biceps iar antebratele fie nu le fac fie le fac in ziua de umeri
Dar mai sunt si aia care fie n-au timp, fie vor sa acorde mai mult timp unei grupe sau care nu mai sunt asa tineri cum erau odata si atunci lucreaza bratele separat.
Asa ca faci in functie de cum iti doresti si permiti

1 răspuns:
| Alexandru_Gavrila_1993 a răspuns:

Merg si combinate spate-biceps si piept-triceps, dar cel mai bine este sa lasi 1 zi special pentru brate si de preferat sa lasi bratele pe la sfarsitul saptamanii. Uite aici te abonezi la canalul acesta http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall/videos este un antrenor de fitness din america foarte cunoscut, eu urmez programul lui si e chiar foarte bun.