| RMădă a întrebat:

as avea nevoie de cateva modalitati de crestere (inaltare). Am 16 ani si am 1.60. Sunt cam mica pentru varsta mea si imi este frica ca nu mai cresc nici ai mei nu sunt chiar asa de inalti mama are 1.63 si tata 1.72. va rog spuneti-mi cat mai multe modalitati si sa fie bune. nu imi doresc sa cresc foarte inalta da macar cativa cm in plus. MULTUMESC!:*:*

Răspuns Câştigător
| MisterCMD a răspuns:

La mine soramea are 1.60, mama si tata au exact ca la tine si eu giganticul 1.75. soramea are 26 de ani si are 1.60 atat si nu mi se pare deloc mica. asa ca daca vrei sa mai cresti oricum pana la 24 de ani mai cresti cativa cm. iar daca vrei pe cineva mai inalt spune-i mamei si tatalui tau sa iti faca un fratior care o sa creasca mai mare ca tine.
deci nu fi ingrijorata de inaltime ca barbatii se uita cum arati nu cati metri ai...

| RMădă explică (pentru MisterCMD):

Prietenul meu are 1.80... si fratemiu ii in clasa a 2 a si aproape ma ajungelaughinglaughing.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Păi am auzit ca dacă stai la spaliere vreo 2 minute aşa fără sa atingi cu picioarele... te lungeşti... big grin

| indragostituspun a răspuns:

In sala de sport poti sa te intindzi de fiecare data cate 5 minute pe spalier eu anul trecut joc handbal si nu avemam talie si ne punea in fiecare antrenamnte adica 6 antrenamente pe saptamana sa stam cate 5 minute pe spalier la inceputul si sfarsitul antrenamentului am crescut 12 cm intr-un an e mult zic eu de obicei intr-un an cresteam 5-6 cm de la 6 la 12 e mult zic eu, Incearca si acesasta metoda nia ce pierde doar de castigat Bafata succes:*

| adrianaadri a răspuns:

Incearca sa joci baschet eu joc si sa stii ca ajuta foarte mult o sa cresti mult dupa mai mult timp de jucat. bafta!