| alexionut45 a întrebat:

ce imi sugerati ca e mai practic adica ce ma invata sa ma bat si intr-o bataie de strada judo sau karate?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Kickboxing

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa-ti bati capul cu asta ci sa te gadesti care sunt punctele tale forte si care nu la fel si in cazul adversarului apoi te gandesti ce procedeu iti este mai convenabil.
Te pup, pa pa! :*

| IonutGaby a răspuns:

Frate incearca niste box sau lupte libere, ce faci cand te bati cu unu? ii arati karate? stiu pe unul, merge la curcuri si nu stie nici sa dea cu pumnul, deci mergi la box sau lupte libere, mai sunt si cursuri de wresling amator

| AcoloUndeViselePleaca a răspuns:

Judo daca vrei sa-ti lasi adversaru pe jos si eventual sa-i rupi o mana/picior dupa care poti fugii linistit

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Toate acestea sunt pentru autoaparare...deci foloseste-le numai in acest scop...

| Knife00 a răspuns:

Nu inteleg. Ce legatura are judo sau karate sau alte lupte tehnice cu bataia de strada? Daca tu n-ai sange in tine sa **** un pumn in gura lu unu, degeaba faci karate. Nene, iti dau un sfat prietenesc, evita altercatiile pe cat poti de mult. Si, daca va fi nevoie cu adevarat, uhm.ce sa zic.ia-te-n gura cu baietii de la coltu blocului cu sticla-n mana..sa vezi ce inveti sa te bati! laughingwinking

| Chawki a răspuns:

Karate love struck

| emyy31 a răspuns:

IonutGaby are dreptate nu te pori bate cu karate s-au giudo pentru ca el nu o sa te loveasca tehnic mai bine iei cursuri le box s-au lupte de strada dar ai grija ca sunt ilegalewinkingbafta

| Scheider a răspuns:

Karate este pentru aparare mai mult. judo pentru atac

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Scheider):

Este exact invers. judo e un still de lupta pur defensive, bazat in special pe imobilizare, karate e offensive, jiujitsu e mixt, atat lovituri de picioare pumn, prize si proiectari.