| xRazvan a întrebat:

cum scap de burta acasa, nu la sala? cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| skif2skif a răspuns:

Grea intrebare si sincer iti spun am trecut si eu prin asta.
Iti spun cu parere de rau ca nu ai cum, desi pare atat de nasol raspunsul.Nu mint am simtit-o pe pielea mea.Am 1.93 inaltime si acum cativa ani am inceput sa ma'transform' ajungand sa ma ingas in special punand 'burta'.Am inceput cu abdomene cu te miri ce mai ce dar progresam imcet cu rezultate de scurta durata ce realizam saptamana asta sa zicem puneam la loc in saptamanile urmatoare.Asa ca parerea mea e sa nu te mai iei dupa unii si altii si sa te apuci de alergare.O poti face la o sala de fitness sau in aer liber langa un stadion, parc, sau padure.In 3 luni de zile amslabit 15 kg cu doar o singura conditie ce trebuia sa o indeplinesc. Fara paine si carne.In rest alergare de 3 ori pe saptamana cate o oara pe zi.Vei arde in jur de 500 de calorii iar nemancad carne si paine...vei veda curand rezultate.Numai bine!

| naf29 a răspuns (pentru skif2skif):

(Pt. skif2skif) Daca ai facut acasa abdomene, ai spus ca rezultate se vedeau o saptamana, a doua NU. Nu ti-ai pus intrebarea "oare mananc ce trebuie"? Daca acum spui ca nu mananci paine si carne, atunci sunt sigur mancai. Poti slabi si acasa, doar ca iti trebuie documentatia necesara inainte si o alimentatie cat mai corecta. Nu neg ca nu este mai bine fara carne si fara paine. Dar consumate cu moderatie este ok. Carnea slaba (gen piept de pui) este buna, de ce crezi ca toti sportivii (mai ales cei din culturism) mananca zilnic? Iti las si un clip cu mine, la data la care a fost facut video nu am fost la sala, tot ce se vede era doar acasa. SUCCES. P.S. Oricum te felicit ca ai motivatia si ambitia necesara sa te duci la sala si sa ai grija de corpul tau.Bravo. http://www.youtube.com/......ttp?/watch

6 răspunsuri:
| andreilove a răspuns:

Exerseaza!

| EvangelineLovin a răspuns:

Tae Bo sau Pilates, sau amandoua.

| Alcy a răspuns:

Salut
Cu exercitiile astea!
Dupa 2 saptamani abdomenul se reliefeaza daca le faci constant:
http://cumul.ro/exercitii-pentru-abdomen/

| DJDumy a răspuns:

Sa faci inot sau ori ce sport ce te pasioneaza ce zici de MMA sau K1 sau daca astea nu te pasioneaza ce zici de inot sau baschet ori alergare depinde ce preferi tu

| xRazvan explică:

Imi dai si un site de unde sa vad cum se face? ca nu am auzit de ele. daca imi dai iti dau funda