| Ìlìe_Sìlvìu_2001 a întrebat:

Salut TPU,daca joc fotbal (antrenamente si meciuri) pot pierde din masa musculara?
Si daca da, cum pot sa previn asta?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Poti preveni pierderea masei musculare consumand mai multe kcal.

| gothicbat a răspuns:

Da.
Lasă-te de fotbal.

| Florin0012 a răspuns:

Nu pierzi din masa musculară, ba din contra pierzi grăsimi și rămâne masa musculara. Mănâncă multe proteine fără grăsimi. Sportul e bun nu face rău. Mănâncă multă carne, ouă, fructe etc.

| Ìlìe_Sìlvìu_2001 explică (pentru Florin0012):

Faza este ca m-am lasat 1 an si ceva, si am tras de fiare in perioada aia, am strans ceva masa si imi e teama acum sa nu o pierd.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florin0012):

De ce fara grasimi? grasimile sunt importante, in special cele sanatoase.

Cred ca vrei sa spui fara carbohidrati.