| Nicusor20042014 a întrebat:

Daca ma apuc de taekwondo voi creste in măsă musculara, ma voi face mai voinic?
Am 15 ani si 55 kg si as dori sa fiu mai voinic.
Mănânc si o gramada si nu pun un gram pe mine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce inaltime ai?

| siriusblack98 a răspuns:

N-ai cum sa te faci mai ''voinic'' daca tu mananci sa zicem 2000 de calorii pe zi dar arzi 2500.

| Nicusor20042014 explică (pentru Violleta2022):

1.68

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nicusor20042014):

Apuca-te de un sport care sa-ti stimuleze hormonii de crestere, ca ai nevoie. Esti micut de statura si slab.
Un sport precum bachetul sau voleiul sunt mult mai adecvate varstei si constitutiei corpului tau, ca sa-l ajute sa se dezvolte frumos si armonios. Musculatura se dezvolta odata cu cresterea oaselor, hrana sanatoasa fiind extrem de importanta

| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna la tine "mananc o gramada"? Cate fripturi pe zi?