| PiatrăAscuțită a întrebat:

Deci,eu sunt portar la un club de fotbal si bla,bla,bla. Nu ma consider bun,dar lumea spune ca sunt,pentru ca (nu vreau sa ma laud) scot mingile din aproape toate suturile,si fac plonjoane frumoase si toate cele. In fine,se apropie o competitie destul de importanta la scoala pe clase. Tin sa mentionez ca la scoala terenul de fotbal este asfaltat cu bitum de pe strada. Bun,aici e problema, daca primesc suturi pe sus nu-i problema le scot,dar la teren asflatat teama mea e de suturile pe jos. Problema e ca mi-e frica sa plonjez pe asfalt. Nu mi s-a intamplat asta niciodata,pe iarba,pe pamant,si chiar si pe nisip nu e nicio problema. Dar pe asfalt...ei bine! Nu prea stiu cum se face,mi-e frica sa nu-mi rup ceva, vreo coasta...In fine, astept raspunsuri! Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! In conditiile astea,nu cred ca este recomandat sa te arunci. Scoti ce poti,daca iei gol nu este numai vina ta,ci si a fundasilor. Daca aveti fundasi buni in echipa, cu atat mai bine. Oricum, jucatorii tehnici suteaza pe jos, pentru a da pe spate portarul. Daca nu le poti scoate, macar schiteaza ceva ca sa vada lumea ca ai incercat. Mult succes!

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, dificilă situaţia...
Eu îţi recomand să eviţi să te arunci pe jos după mingea aceea. Nu poţi decât să speri că vei avea norocul să nu fii nevoit să o aperi de jos.
Baftă!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Eu te-as sfatui sa amenajati terenu adica sa puneti iarba pe locu in care aperi tu..eu asa as face.

| Ibrahimovic a răspuns:

Iti iei ceva cu manecile lungi si plonjezi, dar trebuie sa ai grija oricum cum te arunci, nu trebuie sa te arunci ca pe gazon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te arunci nici tu ca pe iarba ci incerci sa te intinzi dupa minge, macar cu picioarele sa o respingi. Oricum, banuiesc ca poarta nu e foarte mare si cand ai poarta mica nici nu ai de ce sa plonjezi. Bafta la meci, sa fii mai ceva ca Duckadamwinking

| Buresbista123 a răspuns:

Piatra ascutita in primul rand sa traiesti bine, in al 2 lea rand lasa te de aruncat pe asfalt fara protectii e mai periculos, dar daca esti bun fii neinfricat ca o piatra ascutita, careia nimic nu i poate face ceva

| PiatrăAscuțită explică (pentru Buresbista123):

Bine ma, Burebista, tu ai condus ostirile dacilor spre victorie. Asa o sa fac si eu laughing Pan' la urma tot pe asfalt il doare cand il loveste o piatra ascutita laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PiatrăAscuțită):

Salut! In conditiile astea,nu cred ca este recomandat sa te arunci. Scoti ce poti,daca iei gol nu este numai vina ta,ci si a fundasilor. Daca aveti fundasi buni in echipa, cu atat mai bine. Oricum, jucatorii tehnici suteaza pe jos, pentru a da pe spate portarul. Daca nu le poti scoate, macar schiteaza ceva ca sa vada lumea ca ai incercat. Mult succes!

| TheSpiders a răspuns:

Sfatul meu este sa te echipezi bine cu cotiere etc. sau daca nu ai mai bine nu mai joci decat sa iti rupi ceva!