| StefanMadalin02 a întrebat:

Imi puteti spune in ce perioada a zilei este cel mai bine sa iau suplimentele (proteine), mentionez ma intereseaza asta avand alimentatia bogata in proteine la fiecare masa si vreau sa stiu acest lucru pentru a putea corpul sa absoarba toate proteinele (alimentatie si suplimente )Mulumesc!

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Suplimentele dupa antrenament.

| AnastasiaK a răspuns:

Ce proteine? Casein? Whey?

| StefanMadalin02 explică (pentru AnastasiaK):

Whey, le fac cu lapte!

| AnastasiaK a răspuns (pentru StefanMadalin02):

In cazul asta imediat dupa antrenament. Vezi ca tot atunci ai nevoie si de carbohidrati simpli. Ai putea adauga dextroza in shake-ul de dupa antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Laptele incetineste absorbtia... mai bine le iei cu apa.

Dimineata (cand esti dupa 7-8 ore in care n-ai mancat) si dupa antrenament. Dar ca o regula: dupa o perioada lunga in care n-ai mancat, atunci e cel mai bine.

p.s.: ai vazut ca in general bodybuilderii evita laptele... are prea multe grasimi pentru un procent amarat de 3% de proteina.