| anonim238907 a întrebat:

Merg la sala de 2-3 zile si am si eu cateva intrebari...
1. In cat timp se vor vedea rezultate? (nu ca m-as grabi... doar de curiozitate big grin )
2. Ce ar trebui sa mananc si cand? inainte sau dupa sala?
este vreun regim care ar trebui sa il tin atata timp cat merg la sala?

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

1. in 3 luni vei vedea rezultate clare
2. consulta un nutritionist - in mare parte te vei imprieteni cu gratarul.
Elimina painea alba, cartofii, orezul, pastele fainoase, produsele de patiserie si cofetarie si bauturile carbogazoase sau alcoolice si Inlocuieste-le cu paine neagra cu seminte, orez brun, fructe si legume. Poti lua carbohidrati din salata verde, legume si verdeturi. Daca esti dependent de sucuri carbogazoase, fa-ti un suc proaspat stors acasa.

Cel mai important, in perioada de definire, adauga in dieta ta zilnica o cantitate mai mare de piept de pui sau curcan, peste, albusuri de ou si suplimente proteice. Ai nevoie de proteine, de grasimi si de un aport scazut de carbo.

In plus, antrenamentul intensiv va scadea nivelul de insulina si, astfel, stratul adipos isi va diminua dimensiunile. Poti incepe cu exercitii aerobice, cum ar fi alergare pe banda sau mers pe bicicleta sau poti alerga in parc.
Sursa: http://www.culturism.ro/......atori.html

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Rezultalele nu sa vad in cateva zile. Trebuie sa astepti 2-3 luni. Cat despre mese, mananca dupa sala. Incearca sa mananci cat mai sanatos.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Cam 3 luni. Daca abia te-ai apucat, vezi ca imediat dupa sala o sa ti se faca foame. Ai grija ce mananci atunci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreeeaConstantin):

Pai detaliaza si ce sa manance atunci