| XperimentX a întrebat:

Sunt putin cam plinut.Am 58kg, 1.55m si 11 ani.Cum sa fac sa slabesc? Fundaa

Răspuns Câştigător
| andreeamihele a răspuns:

1. Transforma cele 3 mese ale zilei, in 4-6 mese, mai mici, mai sanatoase, mai rezumate la strictul necesar.

2. Renunta la dulciuri, coca cola si cafea.

3. Bea ceaiuri multe.

4. Fa cateva exercitii fizice in fiecare dimineata - nu este vorba de cateva minute.

5. Plimba-te asa cum nu ai mai facut-o pana cum. Mergi mai mult pe jos si mai putin cu tramvaiul!

6. Bea circa 6 pahare de apa zilnic.

7. Evita alcoolul cata vreme tii acest regim, alege sucurile naturale si fara zahar!

8. Dormi cel putin 8 ore, fiind odihnit nu vei mai simti nevoia de dulce.

9. Daca iti este foame, alege fulgii de ovaz, cereale care nu ingrasa sau fructe cat doresti!

10. Nu mai pierde tot atat de mult timp in fata televizorului.

11. Chiar daca esti pofticioasa, incearca sa-ti infranezi asta compensand cu apa si fructe.

12. Fa zilnic 5-10 abdomene.

13. Nu mai manca dupa ora 18:00.

14. Bea ceai verde cu lamaie.

15. Fa bai mai lungi, de pana la 20 de minute de stat in cada. Apa slabeste.

19 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Faranici o jgnire daar esti gras. Eu la 1.70 am 52kg deci calculeaza

| XperimentX explică (pentru Pool77):

Deci du-te in... ca nu ma intereseaza parerea tawinking

| Pool77 a răspuns (pentru XperimentX):

Mai bine nu raspund caci nu vreau sa ma cobor la nivelul tau de prost ca din experienta ta ma bati!

| XperimentX explică (pentru Pool77):

Hai marswinking.

| Pool77 a răspuns (pentru XperimentX):

Ciocu mic si du-te fa cura de slabire ca imediat te invarati la ce gras esti!

| XperimentX explică (pentru Pool77):

Sa mori tu ma pripasule? Ca te iau la viteza fraiere.

| Pool77 a răspuns (pentru XperimentX):

rolling on the floor taci ma ca am fugit la 50m in 7 sec el ma ia pe mine la viteza rolling on the floor cu 60kg rolling on the floor

| XperimentX explică (pentru Pool77):

LOL 7 sec! PRAF

| XperimentX explică (pentru Pool77):

Si hai ca nu intru pe TPU sa ma cert cu prostiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O masa echilibratta, putin si des.
-evita sa mananci des prajeli(din cand in cand e ok)
-evita multe dulciuri
-multa paine/paste fainoase
-mai multa apa+ceai verde ajuta la topirea grasimilor
-sport orice iti place iesi afara si fa miscare
daca nici asa nu dai jos intr-o luna minim 2 kg, mergi la o biorezonanta iti va prescrie tratament naturist (da rezultate uimitoare, iti spun din exerienta). succes.

| piTiCcu a răspuns:

O alimentatie corecta si sanatoasa, alergat prin parc si mult antrenament.

| XperimentX explică (pentru piTiCcu):

Pai fast food mananc rar...o data sau de 2 ori pe luna.Ma duc la basket si sunt cel mai bun.In total 4 ore pe saptamana de basket.Da' beau sucbig grin.

| piTiCcu a răspuns (pentru XperimentX):

Eu zic ca e ok, as fi ipocrit daca nu as zice, ca nu mananc si eu 1 odata la o luna din fast-food.

| Diavolcata a răspuns:

O alimentatie corecta si sanatoasa

| e7d7n7 a răspuns:

Nu eşti plinuţ, stai liniştit, eşti în creştere, nu ar trebui să-ţi faci griji în legătura cu greutatea la vârsta ta, doar să nu ajungi obez.

| ioana21S a răspuns:

Buna...sa mergi la un nutritionist.
Sau faci mult sport, consuma multe lichide, fructe, legume.Incerca sa eviti grasimile, dulciurile.
Dar tot mai bine e sa mergi la un nutritionist o sa iti faca o dieta personalizata special pentru organismul tau.(cine raspunde la intrebarea ta nu stie ce fel te metabolism ai si ce dieta iti va folosi, fiecare o sa iti recomade ce a folosit persoana respectiva pentru slabit ) Bafta!

| Mable009 a răspuns:

Pai trebuie doar sa te mentii in forma sa mananci sanatos fara chipsuri sau dulciuri
sa mananci multe salate
fructe
lactate
Si eu am 11 ani si am 30 de kg happy

| roket2012 a răspuns:

Manaci la ora fixa si alergi

| Atheea a răspuns:

Eu spun ca esti ok la inaltimea ta, am avut si eu probleme cu greutatea. Incearca sa renunti la dulciuri atat cat poti, sucuri, etc. Sportul joaca si el un rol important, nu o sa-ti spun sa fugi in spatele tramvaiului laughing dar iti recomand sa te plimbi zilnic cateva ore prin parcwinking Incearca sa nu mai mananci dupa ora 20:00 ( stiu ca este greu dar dupa cateva zile o sa te obisnuiesti ) si nu fa mari excese in a slabi, poti risca o boala de stomac. Ai grija de tine si de sanatatea ta si sper sa ajungi la greutatea dorita. Te pup!