| anonim_4396 a întrebat:

va rog ajutati-ma si pe mine.In luna iulie 2014, am inceput sa fac sala, iar in decembrie m-a cam "lasat" umarul.Am o problema la el si nu mai am voie sa fac sala aproximativ 5 luni. Puteti va rog sa imi spuneti ce exercitii as putea sa fac acasa? Vreau exercitii eficiente si care sa nu solicite foar mult umarul. Dispun de o banda de alergat, 2 gantere de 5Kg, un sac de box, o bara pentru tractiuni.Si as vrea sa imi spuneti si ceva de alimentatie ca nu vreau sa ma ingras in aceasta perioada.VA MULTUMESC! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Telephone1 a răspuns:

Bun.Alimentatia:nu manca paine, nu manca ce este prajit si nu manca gras. Poti manca o salata orientala, fructe si legume, mananca putin si odata la 3 ore. Exercitiile:poti face abdomene, genoflexiuni(nu cred ca am scris bine) si gimnastica. Sper ca te-am ajutat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Telephone1):

Grasimea e importnata intr-o nutritie pentru sala.

| flaf2012 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,ai dreptate, grasimea este importanta intr-o nutritie pentru sala, dar eu care stau pe scaun aproape 10 ore pe zi, si fac putina miscare(nu mai pot merge la sala din cauza umarului), chiar nu ar trebui sa mananc prea multe grasimi

| Cosmin86 a răspuns (pentru flaf2012):

Depinde de tipul de grasimi. Exista si grasimi sanatoase.

Stii care sunt?

| flaf2012 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, arahidele, nucile, pestele, uleiul de măsline etc

7 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Eu ti-as sugera sa nu mai fortezi umarul deloc pentru o perioada de timp.

| flaf2012 a răspuns (pentru SiLaS):

Daca fac abdomene, genofleziuni si putina gimnastica...nu cred ca il fortez prea tarewinking

| SiLaS a răspuns (pentru flaf2012):

Pai asta ce faci tu nu se numeste sala, invata sa te exprimi.