| Dani12344321 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca este bun whey gold standard pentru cresterea masei musculare.Am 17 ani 1, 83 inaltime si 55 kg. Daca sunt prea slab (firav)sa-l iau recomandati-mi alt produs.Va rog sa-mi spuneti cand/cat/de cate ori trebuie administrat pe zi.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

La 1.83 si 55kg e clar ca tu HABAR NU AI sa mananci.

pune-ti alimentatia la punct, 5 mese bogate in proteine si carbohidrati ( nu ciorbe ) si abia apoi te gandesti la suplimente.

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Ai putea sa-mi recomanzi un gainer dupa ce-mi pun la punct alimentatia?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dani12344321):

In primul rand zi ce alimentatie ai. apoi vedem cu ce o punem la punct.

nu e asa simplu ca "iau produsul X si cresc", daca era asa simplu vedeai doar sportivi pe strada si prin sali.

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Pai am asa...
Masa 1:omleta din 2-3 oua, paine integrala sau nuci cu migdale si cu miere.
Masa 2: ma gandeam la niste fructe
Masa 3tongueiept de pui/curcan cu cartofi dulci/orez brun
Masa 4sadundeva inainte de antrenament) orez brun/cartofi dulci/mazare/piept pui/piept curcan/muschi porc/peste etc
masa 5: dupa antrenament (un gainer).
masa 6sadaici nu am habar.)
Compelteaza-ma tu te rog ca am vazut ca te pripepi si poate imi recomanzi si un produs cu alimentatia asta.Multumesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dani12344321):

Ce as completa eu :

- masa 3, un pumn de migdale/nuci/caju
- masa 6 : proteine + carbo ( proteine -> carne, peste, branza, oua, etc., carbo : orez, cartofi, paste, etc. )

In rest e ok, cu alimentatia asta ar trebui sa cresti.

Eu nu inteleg cum ai doar 55 kg cu atatea mese, mananci cantitati mici? sau ai inceput alimentatia asta de curand?

p.s. : ca gainer, serious mass de la optimum nutrition + o creatina.

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Am inceput alimentatia de curand.Creatina nu stiu cum se ia(nu am mai folosit niciodata suplimente).Iar cu gainerul cand/cat/de cate ori sa-l iau.Multumesc mult pentru completari!(sper ca nu te zapacestclaughing )

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dani12344321):

La alimentatia asta nu prea ai nevoie de suplimente.

ia 5 gr de creatina pe zi, intre mese, cand vrei tu ( creatina simpla, monohidrata )

si gainer : o portie imediat dupa antrenament.

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Am inteles.Multumesc multwinking

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

E bun pentru cresterea masei, dar nu este ce iti trebuie tie. tu ai nevoie de un gainer mai intai, dupa 75 kg la inaltimea ta ar merge un concentrat proteic. cauta pe megaproteine un gainer (de genul serious mass de la ON)

| Wehes a răspuns:

Produsul e printre cele mai bune. ( daca nu cel mai bun ) dar nu e bun pentru tine.
La inaltimea aia esti destul de slab.
Mai bine cauti un gainer bun : gen Serious Mass, Super Mass Gainer, etc.
Dupa ce mai pui cateva kg pe tine, te poti gandii la Whey Gold.