| Herghelegiu a întrebat:

Salut tuturor.
O întrebare foarte simplă.
Voi ce ați alege?
Să creșteți în masă musculară fără să adăugați grăsime adică mai specific lean muscle sau ați prefera bulk dar aici mă refer la cel care adaugă și grăsime?
Eu personal sunt pe conceptul de a pune mușchi fără grăsime cât mai puțin posibil dar vreau să știu și opinia voastră

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-mi explici si mie de ce vrei sa arati ca un culturist?
De ce sunt atat de imporanti muschii aiai masivi, pentru tine?

| Cosmin86 a răspuns:

Bulk all the way, ca-mi place sa mananc si cresc si mult mai repede in forta.
Scap eu dupa de grasime, in perioada de definire happy

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Si eu gandesc ca tine. Iti poti creste grupele musculare si fara bulking, este dovedit. Un estetic frumos conteaza intr-un final, nuwinking?

| Herghelegiu explică (pentru Celcestietot):

Corect,adevărul este că ești definit și se vede și mai bine dacă facem o comparație între cei care vor lean muscle ce este recomandabil pentru ei sunt suplimentele precum Whey fără adaos de grăsime fără carbohidrați numai aportul de proteine
Dar în schimb pentru cei ce vor să facă un bulk fără să țină cont de adaosul de grăsime mass gainer este foarte ușor de găsit acum depinde de fiecare sunt cei care vor mai întâi să pună masă musculară adăugând și un strat de grăsime apoi să se definească sau cei care vor să înceapă din prima cu masa musculară cu un strat de grăsime cât mai scăzut posibil