| McCrush a întrebat:

Vreau pareri in legatura cu Creatina(supliment).Am citit destul de multe articole luuuungi si plictisitoare despre acest supliment, si in fiecare era cate o parere diferita.Vreau sa stiu exact de la o persoana care foloseste acest supliment daca functioneaza, cat de mult il folosesc, cat de des, si care este cea mai buna forma ( efervescent, praf,...). Vreau sa primesc raspuns numai de la cei care folosesc acest supliment si stiu exact ceea ce inseamna! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Functioneaza atat pentru forta cat si pentru masa musculara, nu recomand cea efervescenta deoarece este de proasta calitate, eu iti recomand creatina micronizata, este o creatina sub forma de pudra fina care imbunatateste pana la de 20 de ori mai absorbtia. Dupa parerea mea creatina este un supliment eficient care merita cumparat, daca vrei iti voi da si cateva exemple de creatina de inalta calitate.

| McCrush explică (pentru SiLaS):

Daca mi-ai da cateva exemple ar fi perfect! big grin

| SiLaS a răspuns (pentru McCrush):

Iti recomand Universal Storm, un produs bun de pompare, bazat pe 4 tipuri de creatina sau BSN Cell Mass, Muscletech CELL-TECH

3 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Creatina se gaseste in organismul nostru. Se gaseste in carnea rosie, pe care o consumi zi de zi. Ofera forta, volum muscular, rezistenta mai buna si este un vasodilatator usor. Administrata corect, in limitele asimilarii organismului intre 5-8g are foarte multe beneficii asupra sanatatii si in special asupra performantelor spotive. Daca vrei sa citesti un articol pe surse foarte bune, un articol scris de un doctor, scris pe cercetari stiintifice recomand: http://www.nutritiesportiva.ro/nutritie/35creatina_eficienta.html

http://www.nutritiesportiva.ro/nutritie/29efectele_creatinei.html

http://www.megaproteine.ro/......-creatina/
Multa bafta!