| Lov3rBoy a întrebat:

Salut, vreau sa imi cresc masa musculara, ma gandeam sa merg la o sala de culturism(gym), dar apoi cineva m-a razgandit si mi-a propus inotul. Ce credeti ca este mai benefic? inotul sau sala? Argumente va rog.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

AMBELE.

sala = antrenament de forta si masa musculara
inot = antrenament tip cardio

Ai nevoie de ambele.

4 răspunsuri:
| suculete12 a răspuns:

laughing)))) Cate aberati de ce nu e bine sa faca sala la 15 ani? laughing) nu mai cresti in inaltime? laughing este un mit vechi si prost. Du-te la sala linistit dar nu uita de alimentatie corecta si de odihna happy

| Voicu_Gabriel_1986 a răspuns:

Eu zic si am mai auzit pe la lume ca inotul e mult mai bun decat la sala!
Inotul antreneaza toti muschii sa stii!

Daca vrei sa te apuci de sala nu am nimic impotriva, dar e mult mai bun inotul!
FUNDA?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Voicu_Gabriel_1986):

Serios? DE CAND e mult mai bun inotul?

Esti doar un copil mic care isi da si cu parerea lui de 2 bani, nu?

| CoolFire22 a răspuns:

In primul rand daca ai mai putin de 15-16 ani nu iti recomand sala. La sala iti modelezi muschii corpului cum iti doresti(daca vrei abdomen mai mare, faci abdomen, daca vrei biceps, faci biceps
) dar la inot iti faci mai mult pieitul, spatele(cel mai mult) si bratele(mai mult la umar, antebratul si tricepsul mai putin). Inotul este mai sanatos din punctul meu de vedere dar daca doresti sa iti maresti masa musculara in mai putin timp iti recomand sala.Trebuie sa te informezi si in privinta alimentatiei! Cauta pe internet... Ser ca te-am ajutat.