| rockvandam a întrebat:

Salut.Vreau sa ma apuc de sala ca sa slabesc si as vrea sa stiu ce exercitii si la ce aparate sa lucrez.E prima data cand as calca intr-o sala si nu stiu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa slabesti sau sa faci culturism?

| rockvandam explică (pentru RAY):

Vreau sa slabesc sa ajung undeva la 70-75 kg si dupa sa pun si ceva masa musculara.
Acum am 92kg

| Kerre a răspuns:

Vrei sa slabesti facand sala? Nu vreau sa-ti stric visele dar acest lucru este imposibil cat timp nu ai o alimentatie bine structurata si sa fii intr-un deficit caloric.

| Fedaskyn a răspuns:

Acum este o chestie mai ciudata, daca vrei sa slabesti o poti face si acasa cu anumite exercitii (poti instala pe telefon aplicatia "In forma in 30 de zile", este foarte buna si explicativa), daca vrei sa iti creezi masa musculara poti sa te duci la sala si sa te folosesti de anumite ehipamente de acolo

| Kerre a răspuns (pentru Fedaskyn):

Deci vrei sa zici ca cu oarecare aplicatie "In forma in 30 de zile" poti sa slabesti?, esti paralel cu subiectul.

| Fedaskyn a răspuns (pentru Kerre):

Nu spun ca slabesti folosind acea aplicatie, am dat eu exemplu de o aplicatie pe care eu am folosit-o si a dat rezultate. Bine-nteles ca trebuie sa tii si un regim sau sa nu consumi anumite alimente, dar am presupus ca rockvandam face deja acest lucru