| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce muschi trebuiesc dezvoltati pentru a da tare cu pumnul... eu dau si cu pumnii in pereti sa capat mai multa rezistenta...
Dar vreau sa stiu mai exact ce muschi trebuie sa dezvolt.
P.S: Nu vreau sa bat pe cine prind etc, in niciun caz. nu suport violența, doar in cazul în care văd pe unu care da intr-o fată. atunci sar imediat, deoarece fetele nu se ating, așa-i? Sau daca cineva pune mainile pe mine... sa ma apar...
Am 1, 78-1.80 si am 17 ani... iar in jur de 60kg, e bine? Eu asa de fel, sunt fortos, ii dau si pe altii mai facuti ca mine la skandanberg... dar vreau sa stiu sa dau si cu pumnii bine, pentru ca nu se stie niciodata.
Inca ceva, am o problema cu picioarele cred sau nu stiu, poate e normal... dar nu reusesc sa ridic picioarele in sus mult. trebuie antrenament?
Nu vreau raspunsuri gen apuca-te de mma, box laughing
Mersi anticipat!

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unul si mai slab ca tine te poate da gata cu varful degetilor!
Cum? Cu lovitura foarte bine concentrata si aplicata.
Studiaza tehnicile din arte martiale: nu trebuie forta, ci viteza si aplicare exact la tinta.
Karate, tehnicile de spargere etc. te invata exact aceste modalitati.

| DeathIncarnate a răspuns:

Te-as astepta in cazul in care as lovi o fata, sa vedem ce ai facelaughing
Razboinicii sunteti toti pe internetlaughing

| DovleacTurbat a răspuns:

1.esti slab. 2 skandanberg nu inseamna forta, inseamna tactica, tendoane tari si rezistenta in antebrat. La 60kg nu creca esti mayweather sa bati, in cel mai bun caz iti iei 2 dupa cap si un sut in fund si pleci.

| Xelon a răspuns:

"Fetele nu se ating", ba din contra amice, fetele se mai si ating uneori sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru Xelon):

Depinde cum și unde.

Răspuns utilizator avertizat
| Ivan_Raul_1995 a răspuns:

Fa flotari multe. si eu dau pumni in pereti laughing si tranctiuni la bara

| anonim_4396 explică (pentru Ivan_Raul_1995):

Auzi frate, dar pumnii in pereti chiar ajuta?
Adica chiar intareste monturile acelea? (vreau sa le am tari rau eu.)
De cate ori pe saptamana dai?
Si ce gen de flotari sa fac?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Tu esti un copil mic... flotari si pumni in pereti = o cretinitate de antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca NU intareste...

Sincer, urmeaza sfaturile unui om care a luat CEL PUTIN O MEDALIE ( chiar si de bronz ), decat un copil mic si idiot care da cu pumnii in pereti.

Sunt destule articole scrise de campioni ( + antrenamente pe Youtube... ).

| Ivan_Raul_1995 a răspuns (pentru Cosmin86):

Monturile degetelor se intaresc cu loviturile in ceva... boxerii au monturi mari si modelate de la sacul de box

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Exact, in "ceva", NU in zid. Trebuie ceva in care pumnul tau sa patrunda putin, nu o suprafata 100% rigida ( cum e un zid ).

| Ivan_Raul_1995 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da dar eu nu am zis ca fac asta pentru monuturi eu fac asta prin ora de romana ca nu am ce face. pau in calorifer laughing) is copil retardat stiu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Asta e altceva laughing)))

| chivariadrian a răspuns:

Antreneaza-ti spatele si umerii pentru a da mai tare si mai repede