| Ciprian_9847 a întrebat:

Salutare am 16 ani am inaltimea de 177 nu stiu ce sa fac ca sa mai cresc nu fac nici un sport am facut acum 2 ani inot pentru cateva luni dar m-am lasat avand un program prea incarcat. Ce parere aveti de inaltimea mea? As vrea si eu nij ex sa ma mai inalt sa ajung pana la 1.85 va rog urgent. dar cea ce pot face acasa, afara sau la scoala va rog ajutati-ma happy

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene, la o asemenea vîrstă, înălțimea de 1, 77 este cît se poate de normală și de rezonabilă. Poate vei mai crește. Nu ai niciun motiv pentru care să fii prea îngrijorat. Nici prea înalt, peste 1, 80 metri nu e prea plăcut.
Sănătate!

| byFlorin3l a răspuns:

Incearca din nou inotul!

| Ciprian_9847 explică (pentru byFlorin3l):

Pai de sport nu prea am timp de asta m-am lasat. Parintii mei nu'ss oameni inalti tata are 1.75 si mama are 1.60 si cv deci nu'ss inalti. Astept alte opinii va rog as vrea sa mai cresc 4-5 cm macar :d

| vioreld a răspuns:

Man, eu am 19 ani si am 177 inaltime. Tu mai ai 2 ani de crescut...la ce inaltime vrei sa ajungi?

| stopstopstop a răspuns:

Esti destul de ok la 1.77.Nu prea e dupa tine chestia cu cresterea,deepinde de organism,de parinti(in funcie de cat de inalti sunt).nu stiu, incerca sa-ti faci timp pentru ceva miscare, macar 1 ora pe zi.

| Addy180 a răspuns:

Ocupate cu bara fixa

| VanneSlv a răspuns:

Iti recomand tenis sau basket, eu fac tenis de 1 an, am 12 ani si am 1, 75