| Robeeert15 a întrebat:

Am aproape 15 ani si doresc sa pun ceva masa musculara pe mine. Eu sunt destul de slab, am 1, 83m si 62 kg. In afara de faptul ca sunt slab nu am nici pic de putere, nu am muschi la brat. Nu am rezistenta, la ora de sport daca alergam prea mult eram lesinat pe urma, flotari nu puteam si nu pot sa fac mai mult de 10-15 si nici pe alea nu stiu daca le fac corecte. Abdomene la norme reuseam sa fac undeva la 30 in 30 de secunde. Cu toate ca nu am o aiura sportiva eu iubesc sportul, nu sunt genul care sa inventeze o scuza doar pentru a scapa de ora de sport, ador ora de sport. Eu vreau sa devin ceva mai rezistent, sa nu obosesc asa repede cand alerg, sa pun ceva muschi pe mine, sa am mai multa forta in maini ca sa nu mai rada toata lumea de mine, sa am ceva patrele, sa imi fac si picioarele mai musculoase ca sa zic asa si cam atat. Vreau sa stiu ce exercitii trebuie sa fac pentru inceput, ce alimentatie sa am, trebuie sa mananc la ore exacte, ce trebuie sa mananc? In legatura cu somnul, trezbuie sa ma trezesc dimineata la o anumita ora, exercitiile sa le fac doar la o anumita ora zilnic, sa le repet, cum? Eu de obicei dorm pana la 9-10 ziua dar daca e nevoie ma pot trezi dimineata si sa fac exercitii. Va rog sa raspundeti cu lux de amanunte, si sa ma luati cu chestii de incepatori. Mersi, numai bine.

3 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Ca sa te ajut cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo gasesti tot ce vrei, exlicat foarte in detaliu si sunt si antrenamente foarte smechere

| StefNN a răspuns:

Salut, apuca-te de sala.
Pana acum 2-3luni eram ca tine.
Trebuie sa dormi neapărat 8 ore si sa ai 4 sau chiar 5 mese pe zi daca se poate. Mănâncă foarte multe chestii bogate in proteine.
Dupa ce te apuci de sala ar cam trebui sa faci 12repetari in 4serii la orice aparat. Eventual la prima serie iti pui o greutate mai mica iar pe parcurs cresti si o sa vezi rezultate.
Sper ca trle-am ajutat big grin

| Pikabu19 a răspuns:

Ai putea sa faci un sport de performanta, inotul e cel mai ok sport, inotatorii au un corp super. Fetelor le plac tipii care fac sport de performantawinking Si sa mai lucrezi si acasa, abdomene chestii, cauti pe net.