| marianedu7 a întrebat:

As dori sa stiu ce alimente au proteine sa consum, doarece fac antrenament la sala de foarta. Cat se poate de multe expemple.

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Salut! Eu iti recomand sa ai cate 4-5 mese pe zi, poti consuma carne rosie, tofu, peste, oua, banane (toate sunt bogate in proteine). Incearca sa iei si mici gustari intre aceste mese (fructe). Pe langa alimentatie ai nevoie de 8 ore de somn intregi, si sa bei multe lichide (apa, lapte, sucuri naturale). In sportul asta trebuie sa ai rabdare si sa tragi tare pentru a observa o schimbare la corpul tau. Spor!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Găseşti răspunsul în link-ul de aici:
http://www.tpu.ro/......diabet-si/

| RAY a răspuns:

Cand organismul are prea multe proteine le elimina prin urina, crestea masei musculare inseamna sport, alimentatie, somn, proteinele nu cresc masa musculara, eu manc des carne si nu am crescut pana n-am facut masa musculara, corpul nu va crea legaturi mai puternici daca tu nu il supui unor antrenamente intense

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Pana n-am facut culturism

| marianedu7 explică (pentru RAY):

Eu nu am mentionat ca am proteine sau nu, eu doar am cerut exemple de alimente sa imi ofere...