| dfcsb97 a întrebat:

Ce se intampla daca iei proteine si nu faci sala, dar te antrenezi la un nivel mai scazut?

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Daca corpul tau n-are nevoie de ele, fie vor fi eliminate, fie vor fi depozitate sub forma de grasime (depinde de ce intelegi prin "proteine")

| CălinPL a răspuns:

Nimic

| Criistyanna a răspuns:

Daca iei proteine(pastile, sau preafuri sau ce *** exista ca nu m-am interesat) da o sa-ti creasca muschi si rezistenta la efort.dar daca n-o sa mai iei si o sa sczi nivelul de efort atunci o sa ti se lase muschi si o sa fie urati si inca ceva la batranete o sa ai niste muschi lasati si plostiti. Asa ca daca vrei sa fi cat de cat prezentabil fizicatunci poti face exerciti bine mersi acasa nu la sala si ce e cel mai important sa ai o alimentatie sanatoasa si bogata in proteine.

| greyhound a răspuns (pentru Criistyanna):

"la batranete o sa ai muschii lasati" - ce-ai zice daca ti-as spune ca muschii se atrofiaza la batranete indiferent de ce ai mancat si cum i-ai lucrat.

| Criistyanna a răspuns (pentru greyhound):

Gen* nu stiu asta este parerea mea. oricand mai ai de invatat ok?winking chiar nu am stiut eu asa consideram!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Criistyanna):

Mituri si povesti, mai documenteaza-te