| Allexander07 a întrebat:

Salutare,

De cateva zile (1 saptamana mai exact ) m-am apucat de exercitii in ce consta aceste exercitii:

1. Flotari - 3/4 serii a cate 20 de flotari.
2. Abdomene - 3/4 serii a cate 15 abdomene.

M-am apucat si de beut lapte seara, eu care nu am mai beut lapte de 5-6 ani m-am apucat acum pentru ca am citit ca e bun pentru efortul fizic.
Oul fiert dimineata, are vreun rost(m-am apucat de mancat si desta) in fiecare dimineata.

In cat timp se vor vedea ceva rezultate? Eu vreau forta in brate nu abdomen.

Astept raspunsuri, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru forta in brate ar trebui sa faci exercitii pentru brate.

flotarile sunt pentru piept

bratele sunt formate din : biceps, triceps, antebrat.

triceps :

- flotari la paralele ( nu clasice )
- flotari la banca
- impins haltera priza ingusta
- extensii cu bara Z

biceps :

- tractiuni priza supinatie
- flexii cu bara Z/bara dreapta
- flexii cu gantere ( prin rotatia incheieturii )
- flexii ciocan

antebrat :

- flexii normale cu gantera
- flexii inverse cu bara
- flexii cu rotatie ( cu centura si greutate )

Si pe langa alea, o alimentatie ca lumea, nu lapte si ou fiert. AI nevoie de carne, fripturi peste fripturi, peste, branza, unele legume.

Laptele are 3.2 % proteine, pe cand carnea are 20 %, branza 24 %, etc.

14 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

Dupa o luna se vede.

| Athée a răspuns:

Minim 2 sapt- maxim o luna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Athée):

Altu pe langa, vrei sa spui MINIM 6 luni.

Nu exista un maxim, sport poti face si 30 de ani

| Athée a răspuns (pentru Cosmin86):

Acelasi raspuns si tie: Daca mergi la sala si ei proteine, se poatewinking Stiu de la prietenul meu. Masa lui musculara a crescut consoderabil dupa 2-3 saptamani. Dar era gen " umflata ", ca si cand ai slabi si ai da jos tesutul adipos, dar sunculita e tot acolo.
Iar prin maxim ma refeream ca se va vedea si dupa o luna, nu ca dupa o luna nu se mai vede nimic sau ca ai terminatwinking

| Athée a răspuns (pentru Cosmin86):

Si doar ca sa stii, nu sunt "Altu" sunt "Alta". Am incercat sa il ajut. Eu spun doar ce am vazut cu ochii mei dupa doar 2-3 sapt. Imi pare rau ca raspunsul meu nu v-a multumit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Athée):

Merg de peste 4 ani la sala, am luat proteine, creatina, glutamina, etc.

acum iau proteine din alimentatie ( carne, oua, branza, peste, etc. ), 5 mese pe zi.

Asa ca nu ma inveti pe mine de proteine.

"Si ar fi frumos sa vorbesti putin mai frumos", cu ce am vorbit eu urat? ca am zis ca esti pe langa? Muschii ADEVARATI se fac in ani de zile, eu am 4 ani de sala si tot nu sunt multumit, abia astept sa ajung sa am 10 ANI de sala

| Athée a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, te las in pace laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Athée):

Nu mai da sfaturi tampite, punct.

| Athée a răspuns (pentru Cosmin86):

Ia arata-mi ce sfat am dat laughing) Punct? 3 puncte. ^^
N-are rost sa continuam discutia, unii oameni pur si simplu nu sunt sociali big grin

| Allexander07 explică:

Va multumesc la amandoi pentru pareri.

| Allexander07 explică:

Athée, tu vorbesti doar sa treaca timpu? Cum adica 2 saptamani?
Deea, gratie.

| Athée a răspuns (pentru Allexander07):

Daca mergi la sala si iei proteine, se poatewinking Stiu de la prietenul meu. Masa lui musculara a crescut consoderabil dupa 2-3 saptamani. Dar era gen " umflata ", ca si cand ai slabi si ai da jos tesutul adipos, dar sunculita e tot acolo. Si ar fi frumos sa vorbesti putin mai frumos, doar am vrut sa te ajut. Dar unii oameni chiar nu sunt recunoscatori.

| MalusDacus a răspuns:

La mine dupa o luna s-a vazut, vezi ca sunt mai multe tipuri de flotari, ia-ti si niste gatere pentru biceps daca poti.Laptele si ouale contin multe proteine sunt bune pentru masa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MalusDacus):

Laptele are 3.2 % proteine, ti se pare mult? e chiar FOARTE PUTIN

si un ou are 7 grame amarate

Surse bune de proteine : carne, peste, branza