| bleakk a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de exercitiile fizice? Vreau sa fac 2 serii:Una de dimineata care consta in 2 "ture" de abdomene de cate 60 (120 total) si 3 "ture" de flotari de cate 20 (total 60) si seria de la ora 16-17 care este asemanatoare.Doresc sa ma tin constant de aceste serii si sa le fac.Si intrebarea estetongueentru o dezvoltare buna a masei musculare:abdomen-brate, cand este bine sa mananc inainte de exercitii (cu 30min-1 ora) sau dupa exercitii (la 30min-1 ora)? Si ce sa consum?

2 răspunsuri:
| Fluffy2 a răspuns:

Salut! Flotarile nu sunt pentru cresterea masei musculare, ci pentru rezistenta.Pentru dezvoltarea masei musculare trebuie sa mananci multe legume, fructe, carne, oua si suplimente de vitamine si daca ai peste 18 ani poti sa practici culturismul.Succes!

| Fluffy2 a răspuns:

Trebuie sa mananci dupa exercitii.Ti-o spun din experienta.O sa ai o senzatie nasoala daca mananci si dupa aceea faci sport!laughing