| Diabl0 a întrebat:

Salutare, de o luna jumate practic Kickboxing, problema este ca in tot acest timp ma dor gambele intruna, uneori m-au lasat dupa 3 zile dar la antrenament simteam din nou aceleasi dureri intepatoare si puternice. Acum am facut 8 ture de alergare pista, si gambele erau foarte incordate si la fel, ma intepau foarte tare. Aveti niste sfaturi, idei, orice, ceva ce sa fac in legatura cu gambele si durerile astea? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Antrenorul tau ce zice?

| Diabl0 explică (pentru Cosmin86):

Ca e febra si sa trec peste, sa fortez...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Diabl0):

Nu pare a fi febra ce ai tu. Poate ar trebui sa schimbi sala si antrenorul.

| laurentiutirei a răspuns:

Mai bine fa pauza nu merita stiu cum e sa ai dureri de gambe. Glezne este tare nasol eu am avut si 2 luni dureri nu merita dupa tragi cateva luni cu dureri de nu mai poti alerga nici nimic poate te ai accidentat fa pauza daca nu trece in 7 zile du-te la medic de preferat la unul sportiv intelegi tu ca cei de la spital sunt bata happy

| Mario2432 a răspuns:

Inainte sa faci ceva.fa incalzire...si mai fa ecercitii la gambe. punete cu jumatatea exterioara a talpii pe in prag si lasa te si ridica te de mai multe ori

| Diabl0 explică (pentru Mario2432):

Fac incalzire 30 minute, 30 minute stretching... inainte am facut sala 4 ani, am masa musculara.