| Alion a întrebat:

Salutare tpu.ro. vreau sa-mi schimb bicicleta si am gasit cateva configuratii destul de bune (mountain bike-uri cu suspensie full si frana pe disc ), insa am un buget lmitat si am de ales intre DHS si First Bike. care firma e mai buna, mai ieftina la piese de schimb, mai serioasa, face produs mai longevive? NU IMI SPUNETI SA NU ALEG NICIUNA CA NU E FIRMA BUNA, ETC. RASPUNDETI DOAR LA INTREBARE!

4 răspunsuri:
| CaroliFlorin a răspuns:

DHS este cea mai buna firma! Am luat din Cora o bicicleta cam de varsta unui copil de 11-13 ani, cu suspensie full si frana pe disc cu 600 ron. Eu sincer iti recomand DHS.

| cristi_7338 a răspuns:

Ce buget ai?
locuiesti la tara?
daca locuiesti la oras ia-ti una cu frane pe janta dhs, iar daca locuiejti la tara si ai mult teren accidentat i-ati una cu frane pe disc.cu ale cu frane pe janta economisejti cv, si iti raman bani pentru modificari

| Alion explică (pentru cristi_7338):

Nu vreau sa ii fac modificari, pentru ca voi pierde garantia straight face. stau la oras, dar o folosesc pe teren accidentat ( padure, sarit borduri, etc. ) oricum vreau sa-mi iau cu frana pe disc, pentru ca cele clasice ( frana pe janta ) se deregleza mereu, cand sunt ude nu franeaza si se tocesc mai repede. oricum nu mi-ai raspuns la intrebare : DHS sau First bike? care firma e mai buna, mai ieftina la piese de schimb, mai serioasa, face produs mai longevive?

| cristi_7338 a răspuns (pentru Alion):

Dhs, evident