| CatalinFTW a întrebat:

Vreau, incepand de saptamana viitoare sa lucrez umpic la fizicul meu.De regim ma ocup eu dar as vrea cateva sfaturi in legatura cu exercitiile fizice. Sunt destul de gras si pana acum nu am facut miscare deloc, deci nu vreau exercitii avansate. M-am gandit la niste abdomene, ridicari de greutati, lucruri de baza. Deci, cam ce exercitii ar trebui sa fac si cate per zi pentru a arata cat de cat ok? Mentionez ca am 1.67 dar am grasime pe burta si in zona soldurilor si in partea de sus a picioarelor, din cauza statului la pc. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| danalungu22 a răspuns:

Incearca sa mergi pe jos (afara), macar o ora pe zi pentru inceput, ajuta la slabit si la sanatate, si dupa incepe cu sportul, pentru ca nu e ok sa incepi din prima cu mult spot, avand in vedere faptul ca nu ai mai facut miscare.

2 răspunsuri:
| danalungu22 a răspuns:

Daca vei merge la sala, o sa-ti spuna instructorul ce exercitii si aparate sunt potrivite pentru tine.

| CatalinFTW explică:

@danalungu22, nu vreau sa merg la sala, ceva ce pot face acasa...

| danalungu22 a răspuns (pentru CatalinFTW):

Incearca sa mergi pe jos (afara), macar o ora pe zi pentru inceput, ajuta la slabit si la sanatate, si dupa incepe cu sportul, pentru ca nu e ok sa incepi din prima cu mult spot, avand in vedere faptul ca nu ai mai facut miscare.