| Mihai_Cristi_1998 a întrebat:

Salutari am anceput sa fac sala de o saptamna si nu stiu ce sa iau ca sa cresc mai rapid an masa musculara puteti sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu stiu daca ajuta 100%, insa din cate am citit pe internet, metoda functioneaza 100%.
Primul pas.
Te trezesti dimineata, te speli pe dinti, faci un dus, mananci.
Dupa aceea te pui frumusel la masa, si deschizi o carte de gramatica.
A doua zii la fel, si tot asa pentru cativa ani. Dupa ce ai invatat sa citesti si sa scrii, caci momentan scrisul e defect la tine, poti sa scrii in google "Sfaturi pentru sala, inclusiv diete speciale pentru culturisti"
Vezi? Nu n-ar fi greu, daca ai stii sa scrii.

| Sebastianjuan a răspuns:

MANCARE MANCARE MANCARE. Asa am facut si eu cand m-am apucat de sala. CE SA IAU, CE SA CUMPAR, PE CE SA IROSESC BANII, cand cheia e de fapt mancarea. Mananca pui, orez, fripturi, salate, oua, lapte, branza tot ce mananca taranii. Lasa deoparte salamurile in tipla, casacavalurile in tipla, cumpara de la magazine naturaliste, dedicate acelui fel de mancare. Cand vrei sa iei peste, mergi si cumperi de la un magazin doar cu peste. Lactate la fel, carne la fel. Legume mereu din piata. Crezi ca daca dai 250 de lei pe o proteina sau chiar mai mult si mananci odata pe zi cresti?