| SalutFrate112 a întrebat:

Sex ul/masturbarea afectează creșterea în masă musculară?
ps:vreau sa imi răspundă cineva care chiar stie!
Mersi mult.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Una e sexul alta e masturbarea. Din punct de vedere psihic. Masturbarea excesiva poate crea probleme de erectie atunci cand faci sex prima data cu o fata/femeie.
Dar niciuna dintre ele nu afecteaza cresterea in masa musculara. Poate doar mana cu care te masturbezi.

| doctorandus a răspuns:

Nu, si in general cei care se onanesc mai mult au testosteronul mai mare. https://melmagazine.com/en-us/story/does-masturbation-decrease-testosterone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă stai toată ziua calare pe sula la 30ani o sa umbli cu pompa sa ți se scoale.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Citat din Elena Ceaușescu: Dovada, dovada!

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Continua în prostie ca o sa te lovești de realitate.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Amice, am aproape 50 ani. Daca era ceva adevarat din ce spuneai, trebuia s-o fi simtit pan-acum.