| saneasanea19 a întrebat:

Sunt clasa 9 si dupa a 9 vreau sa plec la o scoala sportiva si nu stiu sa plec la liceu, sau la gimnaziu. Ce puteti sa-mi recomandati, ca profesie vreau sa fiu antrenor de fotbal.

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

Hei! Nu trebuie sa fii cel mai bun din prima! Nu mai fi atat de pesimist! Nu scapă din vedere ca mai marii oameni ai sportului au pornit de jos. Si nu uita un lucru : un diamant, pentru a ajunge prețios trebuie șlefuit mai întâi! happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti unul dintre cei mai buni jucatori de fotbal din Europa? Nu?
Esti cel mai bun din Romania? Nu? Atunci, iti sugerez sa-ti iei adio de la visul de a ajunge antrenor de fotbal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Antrenor devii dupa ce ai avut mari realizari in sportul practicat si esti prea batran sa mai faci performanta.Ai nevoie de foarte mutla experienta ca sa ajungi antrenor. Spui ca marii oameni ai sportului au pornit de jos, da, e adevarat. Dar ce performante aveau ei la 15 ani? Nu e vreunul care sa nu fi avuta performante uluitoare pana la varsta asta.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar acum comentează latura subiectiva : nu se stie niciodata...

| Pabibabum09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei! Nu trebuie sa fii cel mai bun din prima! Nu mai fi atat de pesimist! Nu scapă din vedere ca mai marii oameni ai sportului au pornit de jos. Si nu uita un lucru : un diamant, pentru a ajunge prețios trebuie șlefuit mai întâi! happy

Răspuns utilizator avertizat
| NuETrollFrate a răspuns:

Pentru a face scoala de antrenori ai nevoie de bac