| Goddessss a întrebat:

Va rog din suflet. Nu prea găsesc informații pe net, dar eu vreau sa-mi subtiez picioarele.
Gen efectiv ce fac, mi se accentuează mușchii foarte tare si la picioare încep sa seamăn cu un băiat. Lol
Ce pot face sa scap de mușchii aceia si sa am picioarele mai subțiri, dar fără sa se dezvolte mușchii? E bun cardio-ul?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai este cam imposibil sa capeti acea tenta de "barbat" la picioare daca faci exercitii. Pur si simplu, fiziologic vorbind corpul tau de fata se indreapta in directia aia... de fata. Chiar daca dezvolti muschii, nu o sa se transforme in ceva "urat".

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Sper. M am comparat cu prietena mea și e groaznica situația
laughing)
No joke.
Eu vreau sa fie mai subțire partea aceea de jos. Atâta tot.
De eram mai înaltă nu aveam nimic, da asa
scunda cu picioarele astea arata ciudat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Atunci mergi la sala in scapa de problema big grin
Era pe Youtube Chloe Ting parca, care avea un program special pentru asa ceva. Stiu ca urmarea cineva un blog in japoneza despre asta si a mentionat acest canal. Poate te ajuta:
https://youtu.be/EUruBzhv7Kk

Desi putin hamburger din cand in cand nu strica thinking

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

O știu pe tipă, thx

| Celcestietot a răspuns:

Da, merita incercat un antrenament de tip cardio.

| zilog a răspuns:

Cauta un medic CHINETO TERAPEUT dar să fie cu facultate si îți garantez că el te poate ajuta cu proceduri si exercitii bazate pe medicină

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am înțeles prea bine ce ai zis da fie.
Cred că arăți relativ normala numai că ești cam paranoica legata de aspectul tau, este efectiv imposibil să arăți la picioare ca un barbat fara substanțe anabolizante.
Chiar și dacă faci cu greutăți și pui mușchi pe tine.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Arata bulky no. Arata groaznic crede ma. Si prietena mea a observat si a zis '' ce s cu mușchii ăștia? ''

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Arata groaznic gambele in deficit cu partea de sus a piciorului. Fie că ești tip sau tipa. Nu vad ce rost ar avea să îți subțiezi piciorul. Ar trebui să-ti ingrosi bulanele și fundul iar atunci gambele o să-ți pară mici.

Prin diferite tipuri de intreptari/genuflexiuni/fandări/hiperextensii/good mornings etc etc

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Ty a lottt

| AlexElektro1987 a răspuns:

Inseamna ca esti deja la un nivel inalt de spui ca ti se vede musculatura pe membrele inferioare ca la un barbat.

Mi se pare o mare prostie ce vrei tu, in loc sa dezvolti musculatura, tu vrei sa scazi din ea ( cica sa scapi de muschi, parca spui ca vrei sa scapi de niste moluz si nu ai unde sa il arunci ), dar na, daca vrei sa nu mai ai musculatura asa de vizibila in "partea aceea de jos", nu mai face exercitii care sa iti solicite membrele inferioare sau mai ingrasa-te.