| Anylas a întrebat:

Vă salut pe toți cu respect!
Vin cu următoarea întrebare:
În calitate de amator, unde și cum m-aș putea înscrie la o competiție de skandenberg?
Am mai încercat în trecut să mă înscriu online dar n-am găsit. Sunt doar curios cum m-as descurca în fața unor profesioniști, deoarece încă n-am întâlnit pe cineva sa ma doboare (de regulă majoritatea trebuie sa și folosească 2 brațe să pot simți ceva efort și credeți-mă ca nu vreau sa par arogant deloc, imi cer scuze). La mine e foarte mult din genetic, am încheietură imensă și antebrațul cat bicepsul. Am și lucrat de mic copil la țară. 102 kg și 1.85m. Constituie atletică fără burtă.
Vă mulțumesc pentru eventualele sfaturi și raspunsuri!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca ai putea schimba o vorba cu cei de la federatie https://www.facebook.com/frskandenberg/?locale=ro_RO
pentru indrumari!

| Korkodeln a răspuns:

In principiu cam in orice sport trebuie sa fii inscris intr-un club sau membru al federatiei respective din tara ta ca atlet individual, aceste cazuri sunt rare insa. Cum a mai zis cineva, federatia e prima entitate de contactat pentru. competitii. Clubul te ajuta nu numai cu antrenamentul dar si cu regulile care trebuie sa fie respectate pentru a nu fi descalificat in concurs.