| Mihnea_2650 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de Ski sau Snowboard, dar nu stiu de care!
Ce imi recomandati? Care este mai usor, care e mai fain, care sunt avantajele si dezavantajele? Trebuie sa mentionez ca am mai skiat; nu ma stiu foarte bine dar m-am mai dat cu skiurile, dar nu m-am urcat niciodata pe placa!

4 răspunsuri:
| Johnny77 a răspuns:

Salut
hei toata lumea invata sa se dea pe snowboard ca este mai distractiv, esti mai altfel decat ceilalti si in plus iti poti face o droaie de chestii sarituri, trickuri, nebunii, e tare. astept intrebarile tale ))

| Mihnea_2650 explică (pentru Johnny77):

Deci, am fost in tabara de ski si am avut norocul sa prind ca instructor pe tata unei tipe care momentan este tripla olimpica nationala.
Fiind un instructor foarte bun, acum ma duc pe schiuri f.bine, parca ma dau de ani. Si eu cred ca cu skiuri este mai faind decat cu placa pentru ca prinzi viteza mult mai mare, si cu skiurile de freestyle poti face o gramada de trickuri

| Mihnea_2650 explică:

Eu nu inteleg pentru ce sunt betele la sky, eu sunt de parere ca se poate skia si fara bete

| Asseloc a răspuns:

Sky = Este frumos pentru ca stai cu privirea inainte si este un sport cat de cat usor.Dezavantajul e ca ai mainele ocupate.
SnowBoard = Este frumos pentru ca ai mainele libere si din cazi ca cazi te poti prinde, sau atunci cand esti incepator si trebuie sa te tii de anumite lucruri, spre deosebire la sky.

P.S. : Skiurile au mai putine cascadorii fata de snowboard.