| d3utzsa a întrebat:

Vreau si eu exercitii pentru fese si picioare.mi se pare ca am picioarele foarte subtiri si as vrea sa fac niste exercitii poate reusesc sa mai pun un pic de masa musculara sau sa imi dea pofta de mancare ca sa mai ma ingras un pic.am 1.63 si 43 de kgsad

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

În primul rând îţi recomand să încerci să te îngraşi puţin. Fă plimbări lungi şi încete, mănâncă mai mult, nu exagerat de mult, dar mai înghite două îmbucături decât de obicei, şi permite-ţi câte-o gustare (sănătoasă ar fi cel mai bine).
Abia după ce ai pus câteva kilograme pe tine, apucă-te de exerciţii de genul: genunflexiuni (cât mai mult, cu atât mai bine), şi unele de-aici (nu ştiu cum se numesc, din păcate) http://www.sanatateata.com/frumusete/fese.htm
Spor :D oricum vine iarna cu sărbătorile, apucă-te de prăjituri şi dulceţuri şi nu te uita urât la fripturi :D

| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala si lucreaza picioarele la aparatele cu greutati, nu uita si de genuflexiuni cu haltera.

2 antrenamente / sapt e suficient.

Si alearga putin dupa fiecare antrenament, o sa-ti dea pofta de mancare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba daca o femeie se duce la sala mai devreme de 23 de ani corpul ei nu se va dezvolta bine.adica de exp va ramane de aceeasi marime.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a invatat tampenia asta? alt copil mic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba daca nu stii nu mai comenta

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu stiu? Stiu destule fete care fac sala de la 16 ani si s-au dezvoltat foarte ok.

Arata-mi sursa informatiilor tale, macar un singur articul care sa argumenteze aberatiile spuse de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba iti arat in videoclip.un copil care a ajuns vedeta la atletism la 10 ani a facut o demonstratie. uitete atent.
http://www.youtube.com/watch?v=cq7Q3inNV6g

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, stiu de Giuliano Stroe. Si el face culturism, nu atletism. E cu totul altceva ce face el decat ce am recomandat eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine cat ai dar daca vrei sa mai exersezi uite.alergarea e cel mai bun. dupa aceea genoflexiuni intr-un picior.si va fi asa foarte bine.nu iti trebuie mai mult. trebuie numai sa vrei
funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand alergarea e pentru masa musculara? alergarea e un exercitiu de tip cardio