| Lumia350 a întrebat:

Ziceti-mi va rog am 14 ani cum sa fac sa-mi creasca masa musculara?

21 răspunsuri:
| Ph3N0m a răspuns (pentru RAY):

Asta faci tu pentru crestere in masa musculara? Poate ai gresit linkulhappy

| florynmondialul a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca ai gresit intrebarea!

| RAY a răspuns (pentru Ph3N0m):

Da si toti oamenii de stiinta sunt prosti tu esti mare geniu

| RAY a răspuns (pentru florynmondialul):

N-am grest nimic

| florynmondialul a răspuns (pentru RAY):

"High Intensity Interval Training modalitatea de a pierde in greutate" el vrea sa creasca in greutate!

| RAY a răspuns (pentru florynmondialul):

Sa fac sa-mi creasca masa musculara e una si a te ingrasa e alta

| florynmondialul a răspuns (pentru RAY):

Da! dar el nu este "Gras" pentru a ai folosi ceea ce iai recomandat tu si anume sa piarda in greutate deoarece el este slab

| RAY a răspuns (pentru florynmondialul):

Daca manca proteine multe, nu va slabi si daca va face sport destul va creste in masa musculara, in intrebarea mea sunt video de toate masa musculara, slabit, dieta

| Ph3N0m a răspuns (pentru RAY):

Antrenamentele de tip HIIT nu te ajuta sa cresti in masa musculara. Ele iti ofera rezistenta si te ajuta daca vrei sa faci definire. Arata-mi mie articolul cu "geniile" care spun ca te ajuta sa cresti in masa musculara.

| greyhound a răspuns:

Exista o chestie numita pubertate. Tot ce trebuie sa faci e sa astepti.

| RAY a răspuns (pentru greyhound):

Raspunsul e foarte bun

| Ph3N0m a răspuns (pentru RAY):

Intr-adevar. Uite, asta n-o stiam chiar asahappy Nu stiam ca se foloseste antrenament HIIT si pentru crestere in masa. Mersi de informatiewinking

| RAY a răspuns (pentru Ph3N0m):

Daca te pot ajuta sa-mi spui cu programe de sport oricand, nici eu nu aveam muschi da cu proteine si gantere nu fac multe o ora pe zi am crescut nu mult dar observ ceva, eu fac acasa culturism si cardio, mereu incerc sa fac totul prin stiinta

| Ph3N0m a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu daca ma crezi dupa faza asta... Dar fac sala de 6 ani si am 82 de kg cu 7% bf. Sincer, faza cu antrenamentul asta de tip HIIT chiar nu am stiut-o Am intrat pe TPU sa ajut, dar am vazut ca nu stiu chiar tot in privinta antrenamentelor, in ciuda anilor de practica... Multumesc oricumwinking

| florynmondialul a răspuns:

Alimentatia pe primul loc! dupa aceea odihna minim 8 ore! sala obligatoriu!
si un supliment bogat in prorteine : nitro tech
cat despre alimentatie care este baza citeste aici:http://www.culturism.ro/......asime.html

| ElenaRomann a răspuns:

Prin exercitii pentru grupa respectiva. Vezi protejeaza-ti sanatatea. Fara substante anabolizante si fara fortari caresa-ti puna in pericol viata (comotie cerebrala).

| Sonny1994 a răspuns:

Prin sport si alimentatie adecvata.

| Ph3N0m a răspuns:

La varsta ta nu o sa ai rezultate foarte bune din cauza testosteronului scazut. Poate doar daca ai un genetic foarte bun. Daca chiar vrei sa cresti in masa musculara trebuie sa mergi la sala, sau macar sa-ti cumperi ceva echipament pentru acasa. Oricum, pentru varsta ta iti recomand sa faci exercitii cum ar fi tractiunile la bara, flotari etc. De pe la 15-16 ani te poti apuca si de sala.

| ShokAIM a răspuns:

Du-te la scoala ca trebuie sa-ti creasca masa cerebrala!