| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Am de facut pentru engleza o proba orala si ultima cerinta e sa zic opinie despre asta 'The and of science is not prove a theory, but to improve mankind' de Manly Hall da nu o inteleg. Cum adica the and of science? Imi poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

"end" are şi sensul de rezultat, scop. Cam ăsta pare a fi sensul aici. Scopul ştiinţei nu este de a dovedi o teorie, ci de a fi în slujba omului (omenirii).

7 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Sigur este scrisa corect? Oricum stiinta actuala nu imbunatateste nici pe departe omenirea, mai mult o distruge.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Am cautat pe net citatul si este "The end of science..."

Răspuns utilizator avertizat
| Mikewinchester a răspuns (pentru AndreiStefan1234567):

Cred ca dovedește faptul ca, cu timpul când știință se va sfârși ne putem descurca mai bine singuri fără ea probabil

| Mikewinchester a răspuns:

"Sfârșitul științei nu e dovada a unei teorii dar îmbunătățește omenirea " așa ma gândesc ca este

Răspuns utilizator avertizat