| jmarley a întrebat:

Are viata omului un pret?

13 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Are, numai ca valoarea nu o poti stabili.

| jmarley explică (pentru Minks):

De ce nu?

| Minks a răspuns (pentru jmarley):

Fiindca variaza de la persoana la persoana. happy

| jmarley explică (pentru Minks):

Cred ca il poți stabili. Cum o masina performanta costa mai mult asa si un om poate avea un pret mai ridicat fata de altul

| WR104 a răspuns:

Nu.

| Narcis2007 a răspuns:

Da

| dragos9234 a răspuns:

Daca-ti vinzi organele...

Face ceva.

Dar tu nu vrei raspunsuri din astea asa ca...
Viata este doar una, faptul ca ai ajuns sa traiesti este ceva extraordinar.(pentru mai multe detalii te descurci tu).

| Aneurysm a răspuns:

Băi cu avorturile că-s spontane că nu sunt din ziua de astăzi şi cu banii pe care îi iau asasinii, mai mult e pus preţ pe moartea unui om decât pe viaţă.

| robijam a răspuns:

Moartea.

| AlbaAura a răspuns:

Nu.Viata omului este o valoare.Nu se cumpara, nu se vinde.Trebuie insa pretuita si traita pentru ca aceasta valoare este inestimabila.

| 01rukia01 a răspuns:

Da,viata valoreaza foarte mult, si eu tin la ealaughing

| Terente20 a răspuns:

Teoretic nu, practic ti-o iei in cap si pentru 500 de mii

| IuliiMarie a răspuns:

Da, fiindca faptele pe care le faci acum binele, raul si orice faci conteaza pentru dumnezeu si unde vei ajunge prima oara cu sufletul apoi cu trupul in rai sau iad