| troleibuz a întrebat:

Atei. Ce faceti daca aflati maine ca exista Dumnezeu?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde care Dumnezeu si in care religie se regaseste, sa imi explice si mie cum a aparut din nimic si cum a creat totul din nimic, daca l-as vedea pe dumnezeu ar insemna ca am innebunit, traim intr o homolograma de univers care respecta o lege cauza-efect, dumnezeu este un produs al minti umane, personificarea omului, ofera o siguranta, speranta etc

| Violleta2022 a răspuns:

Citesti Biblia si aflii azi!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

If there was a god i would make him eat my p...y love struck

| Ineys a răspuns:

Nimic. Ma iarta ca El ca e bun, deci n-am nici o problema. Intrebarea e ce se fac credinciosii daca primesc o dovada clara si sunt convinsi ca nu exista. Oare pot accepta faptul c-au trait intr-o minciuna?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atei vine de la ATI - A TE I.

| Andrei200202 a răspuns:

Stai liniștit că ateii sunt mai oameni decât credincioșii. Nu au nevoia de a crede în cineva.
Dacă eu sunt o persoană ok, doar că nu pot crede intr-un zeu, chiar s ar supăra pe mine, lăsând la o parte bunătatea mea, s ar supăra și m ar arunca în smoală pentru că nu am fost să pup icoane? E totul asa de greșit.

| DanielPH a răspuns:

As cadea serios pe ganduri si as spune " Uite ca nu suntem prosti, aia din uniunea Europeana e prosti, stiam noi ca iera acolo", mi-as intrerupe studiile, as cere iertare si mi-as dedica viata rugaciunii pentru bunuri si bunastare, si doar as crede, n-as mai cerceta.
Dar cum sunt sanse infime sa se intampla vreodata, ii las pe altii sa creada si pentru mine. laughing

| Justme79 a răspuns:

Îl rog să mă ierte pentru tot ceea ce am greșit cu voia și fără voia mea și promit că o să fiu cuminte ..mda e ca și cum ai întreba ce ai face daca ai câștiga mâine 1 miliard sau chiar mai mult tongue

Răspuns utilizator avertizat