| Dragosdoar a întrebat:

Ati observat o chestie la fete In general?
Ca nu discuta mai deloc politica,religie sau filozofie? discutie lor sunt simple,scurte si pe subiecte banale.
Astea batrane par mai deschise la chesti de genu, da astea tinere nu au nimic in cap cand vine vorba de ele

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pe bărbat nu îl interesează inteligenta, caracterul unei fete și doar vaginul ei, de asta fetele sau adaptat cerințelor pieței, nu îmi spune tu ca te exicti la una urata care face ecuati sunt fete inteligente dar dacă nu se desbraca nu e pe placul bărbaților

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și?

| Mosotti a răspuns:

Pai asta se stie, pentru ca femeia a fost proiectata de natura sa faca copii si sa aiba grija de casa, nu a fost ca barbatul sa inoveze, sa isi bata capul cum aduce resurse si altele, asa ca din cauza asta femeile nu prea au interes de tehnica si altele, pentru ca nu le ajuta in scopul lor dat de natura.
De acolo vine.
In trecutul indepartat femeia statea in pestera si avea grija de copii, nu-si batea capul cu ceva, in timp ce barbatii trebuia sa isi dezvolte anumite abilitati.
Asa ca unele zone din creierul femeilor nu sunt dezvoltate sau nu exista deloc, adica alea ce se ocupa de curiozitati tehnice, politica si altele, masini etc.
La barbati curiozitatea, atractia asta vine din cauza a ce am zis eu.

Nu e problema, si barbatu si femeia sunt f okey in felul lor, doar ca nu-s prea compatibili, de aia cuplurile de gen homo sau lesbi se inteleg mai bine.

Daca nu ar mai fi barbatii, in maxim o luna se ajunge in evul mediu, ceea ce invers nu e valabil, zic la o adica.
Ce zici tu am constatat si eu in 19 ani de cand am tot stat de vorba cu fete, parca toate erau la fel.
Prima data pica curentul pentru ca nu mai are cine sa aiba grija de centrale, apoi in lant pica tot, ca nici alimente nu mai aduci la magazine, ca benzina aia cine o aduce la benzinarii, ce pompe mai merg sa o bagi in rezervoare?!

Net cucu, telefonie cucu, apa cucu ca nu mai merg pompele fara curent, deci la bloc nu mai pot locui, spitale cucu ca pica curentu, politie hai sa zicem ca ar fi, ca pot fi femei politiste la populatie feminina, si pompieri.
Masinile se vor defecta si nu mai le rapara nimeni.
Vor fi cateva femei care se descurca, dar f putine ca sa faca fata la un oras intreg, sau o tara.
Pica si tranportul aerian, terestru, pe apa.

Si se ajunge cu 300 ani in urma, agricultura fara utilaje, faci paine cu mana, cresti animale si te stergi la dos cu coceni cum era odata, ca nici hartie nu ai cum face daca fabricile nu au curent.
Cu sexu se descurca ca se culca intre ele si se mmasturbeaza, Barbatii unii la fel, altii se fac singuri.

Nu am luat in calcul ca se duce omenirea ca nu ne mai perpetuam, am pus doar o situatie asa ca idee, ca sa scot in evidenta ce trebuie sa scot.

Nici alea batrane, si alea batrane discuta ce a facut x la Wow biz, ce a facut bahmuteanca, andreea marin si altele.

Ai inteles?

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Am observat ca astea tinere in general sunt cam asa. Hai ca la mate sau chestii de stiinte nici eu sunt prea bun,recunosc,nu sunt prea capabail,dar Imi place sa dicsut despre viata,politica,religie,natura, filozofie si cu o femeie tanara si feminina, de aia cum ne place noua, la fustita scurta si buze rosii, chir ma pot atinge neam cu subiectele astea de ea.

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Pai da, am explicat de ce.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Sa nu uitam ca nici masculi nu cauta o femeie inteligenta si doar fizicul,ele se comporta cum e piata,plus ca nu au avut accses la educatie, tot sistemul e creat de masculi si nu e deloc perfect, unul creat de femei era mai multa iubire, fara razboaie, violenta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Fugi mai de aici, tu stii ce rele is femeile? Ele nu se manifesta ca nu pot, sunt mai rele ca barbatii.
Si de aia nu isca scandaluri, ca nu pot, ca barbatii le aresteaza, etc, nu pot in societate sa faca dezastru.
Dar se si stie ca femeile intre ele sunt f rele, chiar ele observat asta.

Nu am zis ca toate, dar f multe. Si asta se vede la puscarie, ca e aceiasi ierarhie si aceiasi rautate si la ele, adica intr-un mediu unde pot sa se manifeste, desi acum a mai greu ca isi ia raport si asta costa la eliberarea conditionata si la barbat si la femeie, deci e mai liniste acum acolo, dar inainte era jale.

Din contra, prietenia intre barbati e mult mai stabila si mai ok in multe cazuri, si asta s-a constatat.
Adica femeile se urasc unele pe altele mai mult ca barbatii.
De ex comunitatea trans de barbati adica care din femei s-au facut barbati (deci au minte de barbat), merge bine, se ajuta unu pe altul, se inteleg.
Trans femeile nu, adica aia care din barbati se fac femei, ca au minte de femeie! Alea nu au comunitate, nu se inteleg, din cauza asta, si asta iti zic din partea lor spus.

Ca sunt si barbati violenti si cativa care fac razboaie, e corect, dar si femeile ar face razboaie de dominare.
Si ele vor sa aiba cat mai mult, sa domine, sa traiasca cat mai bine, sa fie mai sus ca cealalta.

O lume fara barbati ar fi neagra, nu ai mai avea nimic din ce ai acum, si ai avea si razboaie.
Macar politie aveai, scoli aveai cat de cat.
Aveai si arme, ca erau ceva femei care le faceau si inventau.

Iubire? Pai ele au iubire mai mare ca barbatii doar pentru copiii lor, in rest nu, sunt ca si barbatii cam.
Te vinde de nu te vezi la o adica, si ele intre ele se vand mai rau la o adica.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu exagera mann

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu e nici o exagerare, este realitate ce am zis. Intreaba o femeie cum sunt ele intre ele, sa vezi ce zice. Dar sa fie sincera, nu sa minta.
De ex gagica prietenului meu, se uita la clipuri cum arabii taia capetele la ostatici, si radea! Iar prietenu meu nici nu se putea uita la alea.

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Astea tinere care se cearta Intre ele, de regula nu mai vobresc o perioada lunga de timp una cu alta. Si am mai observat o chestie, pe retelele astea de socializare e o opulenta mare la ele. Cand se duc Intr-o tara straina imediat baga poze pe Instagram sau Facebook sa vada lumea unde s-au dus ele. sau cand ocupa nu stiu ce functie importanta, Isi pun imediat pe Facebook la profil chestia asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Pai da, se dau mare cu de toate, pai si barbatii fac cam la fel, isi etaleaza masinile, etc.
Dar sunt tampiti, pentru ca aia care se uita la asa ceva, nu-s prea oameni, deci automat atrag neoamenii si interesatii, pentru ca si ei is la fel.
Numa ca neoamenii cu neoamenii nu se suporta intre ei, se deranjeaza reciproc, pentru ca orice neom ar vrea un om langa el, dar asta nu merge.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de cercurile in care te invirti.

| Hammurabi a răspuns:

Pe site-ul ăsta sunt locuitori de pe mai multe planete.
Așa că n-o să mă contrazic cu nimeni.
Dar îi dau dreptate lui GabiDumitrescu.

| CostinAlamariu a răspuns:

E adevarat. Pentru ca femeile au alte caracteristici. Barbatii sunt mai pe partea rationala si reala, ele sunt mai simțitoare

| Sophieka a răspuns:

Politica si religie nu discut, dar despre filozofie si spiritualitate cu mare drag, doar sa am cu cine.
Intr-adevar, nu prea ai cu cine sa discuti, majoritatea nu este trezita...Si nu e cazul doar genului feminin.
Prefer sa citesc carti sau sa ma uit la emisiuni in care invitatii sunt persoane cultivate, informate, cu diverse experiente...Precum invitatii emisiunilor Canal33, Lumea Nevazuta, Adevaruri ascunse; Codul lui Oreste, Voi cu Voicu, etc.

| Dragosdoar explică (pentru Sophieka):

Imi poti spune te rog ce varsta ai?

| Darkmagic a răspuns:

Unde le cauti tu pe fetele tari in stiinte...matematici, filosofie, psiho, religie, etc?
Pe strada? In metrou? Cum le abordezi?
Inteleg ca ai vrea ceva asemanator cu asta,
https://imgur.com/OJi332Q
...si desteapta, si cu fusta scurta, si frumusica.
Poza este facuta in campus la Great Dome de la M.I.T., o universitate unde nu au acces toantele, te sfatuiesc deci sa iti cauti interlocutoarele sexy pentru filosofie...la o facultate de Filosofie, de exemplu. big grin
Anturajul tau actual nefiind full de fete cu studii superioare, nu crezi ca e logic sa NU ai astfel de discutii cu unele care au terminat liceul sau o profesionala?
E amuzant totusi cum doi indivizi care sustin ca femeia este pe planeta doar ca sa gateasca si sa toarne plozi...sunt tocmai aia care NU au fost niciodata in viata lor in stare sa fie intr-o relatie cu o femeie, akka, cei doi useri care ti-au "explicat" ei cum sta treaba cu femeile...
Tu de ei sa asculti, ca o sa iti mearga bine. big grin

| Dragosdoar explică (pentru Darkmagic):

Pai stai asa ca am intercationat cu multe, stiu ce zic

| Dragosdoar explică (pentru Darkmagic):

Btw,nu prea o vad pe aia

| RAY a răspuns (pentru Dragosdoar):

Eu cele mai inteligente si serioase conversații le am avut doar cu femei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde dacă au cu cine.

| Anuket a răspuns:

Politică nu știu, nu urmăresc știri, nu am timp să mă interesez.
La capitolul religie prefer să mă abțin, doar dacă nu este vorba de religii antice, politeiste.
Poate așa este, vârsta și-o fi spunând cuvântul. Asta îmi aduce aminte de o bătrână care filosofa, iar lumea o consodera nebună. De multe ori contează cu cine discuți anumite subiecte.

| Dragosdoar explică:

Ce varsta ai?

| Editocroci a răspuns:

Nu e universal valabil.