| cFlorin a întrebat:

Buna TPU... spuneti-mi si mie un mod mai usor de a retine lectiile la scoala.Eu trebuie sa citesc de 4-5 ori 2-3 propozitii si apoi incep incet incet sa le retin. spuneti-mi un mod mai simplu.sau un mod mai diferit de a invata si de a retine usor! Funda

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Incearca sa le intelegi - nu le invata ca pe banda rulanta - vei reusi

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Felicitari negru30!

| negru30 a răspuns:

Multumesc

| youmail a răspuns:

1. Incearca sa retii ce e esential.
2. Nu invata tot
3. Fa-ti rezumat.
4. Sintetizeaza-ti totul in idei punctuale - cum este acest mesaj spre exemplu.

| Alexzuuuuuu a răspuns:

Florin eu nu ati zic pentru funda insa sti si tu proverbu ala Exercitiul e mama invataturii nu exista nici un mod mai simplu de a retine propozitii doar sa mai lasi calculatoru deoparte si incepe sa citesti mai mult eu sunt in clasa 7-a si imi este foarte usor sa retin asa ca tot ce trebuie sa faci este sa te concentrezi si sa nu te stresezi happy (sper sa ati fie de folos raspunsul meu si poate imi dai si panglica)