| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca exista extraterestri in tot Universul? Adica viata pe alte planete?

22 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, desigur ca nu. Exista extrateresti doar pe planeta noastra. Ia citeste intrebarea pe care ai pus-o de vreo trei ori si raspunde sincer: asa-i ca e cam stupida?

| Andreeush a răspuns:

Posibil să existe undeva și alte forme de viață. Adică noi existăm în acest univers, cine ne garantează că suntem singurele ființe din univers?

| Steregoi a răspuns (pentru Andreeush):

Dumnezeu garanteaza ca suntem singurele fiinte din univers. rolling on the floor

| Holiday a răspuns:

Daca ceva s-a intamplat o data, inseamna ca acel lucru e posibil, iar mai devreme sau mai tarziu se va repeta.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca exista alte forme de viata inteligenta pe alte planete.

| Steregoi a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Eu nu cred ca exista viata pe alte planete. Nici animale, nici plante. Mai gasesti termenul de "exoplaneta" pe internet dar analizând mai atent documentarele vei vedea ca totul este o teorie, acelea sunt planetele ce au sansa cea mai mare sa gazduiasca viata, nu inseamna ca o si au.
Când telescoapele vor fi suficient de performante vor vedea toti ca nu este viata pe acele exoplanete, pana atunci este frumos sa speri(nu stiu de ce).

Evident ca in momentul in care excluzi existenta lui Dumnezeu te gandesti ca este o sansa destul de minca ca planeta noastra sa fie singura din Universul ce pare infinit care gazduieste viata, dar cum adevarul nu poate fi decat unul singur... bafta la cautat!hee hee

| Steregoi a răspuns (pentru anonim_4396):

"Evident ca in momentul in care excluzi existenta lui Dumnezeu te gandesti ca este o sansa destul de minca ca planeta noastra sa fie singura din Universul ce pare infinit care gazduieste viata, dar cum adevarul nu poate fi decat unul singur..." - frumos raspuns. La acest raspuns m-am gandit si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Thecurious a răspuns:

Si o bacterie care nu provine de pe terra este o vietate extraterestra.
Specii inteligente de extraterestrii se dezvolta pe planete care beneficiaza de conditii asemanatoare pamantului, daca tinem cont de stinta pe care o detin oamenii in prezent.

| alex15ccc a răspuns (pentru Thecurious):

Nu mai exista planete cu conditii asemanatoare pamantului.

| Steregoi a răspuns (pentru Thecurious):

Prostii. Nu a venit pe Pamant nici o bacterie din univers. Meteroritii au fost contaminati cu bacterii imediat ce au intrat in atmosfera Pamantului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex15ccc):

Nuu, pai cum, se poate asa ceva? https://en.wikipedia.org/wiki/Earth_analog

| Thecurious a răspuns (pentru Steregoi):

Nu ai inteles. Nu am scris ca Pamantul a fost contaminat cu bacterii din univers.

| alex15ccc a răspuns:

Povesti de adormit copii

| CORE55 a răspuns:

Sincer, pana acum 1 an nu credeam acest lucru.
Acum, dupa ce m-am documentat mai mult, cred ca exista viata si pe alte planete.

| TyroneSays a răspuns:

Viata exista si pe alte planete, este normal, este una dintre proprietatile Universului