| Anonim3x a întrebat:

Cum a aparut viata pe pamant? Cum au aparut oamenii?

Răspuns Câştigător
| Ionut6999 a răspuns:

Doar Dumnezeu stie.

| RAY a răspuns (pentru Ionut6999):

Dupa raspunsul tau si ploaia doar dumnezeu stie, dupa tine am fi ramas in copac sau mai rau am fi disparut tu ca tanar trebia sa fi curios sasi folosesti mintea ca de aia o ai

| Anonim3x explică (pentru RAY):

Pai cine stie cum a aparut omenirea sau pamantul? Nimeni! cu toate teoriile lor, raman doar teorii nimic adeavarat, doar cine a fost acolo poate stii exact, restul e bla bla, si ce ma enerveaza ca arunca cu rahat in biblie, cand si big bangul e doar o teorie, nimeni nu stie exact cum s-a format sau am aparut noi, asa ca suntem liberi sa credem ce vrem.Eu cred in Dumnezeu!

| RAY a răspuns (pentru Anonim3x):

Deci intr-un caz de crima nu putem afla faptasul prin dovezi?

| greyhound a răspuns (pentru RAY):

Daca crima a avut loc acum 40.000 de ani?

| Andr3y25 a răspuns (pentru Ionut6999):

Stie o pl....Noi l-am inventat pe dumnezeu.Si daca va este frica sa recunoaste-ti ca el nu exista este numai din cauza parintilor nostri, care ne-au invatat sa avem frica de ''Dumnezeu''.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iată ce susţine ştiinţa:

- http://www.tpu.ro/......ermite-sa/

- http://www.tpu.ro/......in-loc-sa/

Cosmos. Despre apariţia vieţii şi evoluţia:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| RAY a răspuns:

Cum a aparut viata pe pamant?

viata o aparut acuma 3, 7 miliarde de ani cum inca nu stim, cea ce stim e faptul ca formele cele mai vechii sunt cele mai simple cea ce inseamna ca viata complexa nu o aparut brusc si prin evolutie
Cum au aparut oamenii?

acuma 100 de mii de ani o aparut specia homos sapins, evolutia speciei din alte specii de primate, ca dovada sta faptul ca impartim 99, 6 din adn cu cimpanzeu, o gena comuna, anatomic etc

| ErrorFound a răspuns:

Este o intrebare putin cam mare pentru umanitate in prezent(banuiesc).
Oamenii au aparut cu siguranta prin evolutie. Nu stiu daca au si extraterestrii ceva de-a face cu asta dar...

| greyhound a răspuns:

Iti spun eu, ca am fost acolo.
Acum mult mult timp un extraterestru humanoid s-a dus pe marginea unei cascade, a baut o cafea si s-a aruncat in apa. Apoi s-a dezintegrat si particulele din corpul lui in contact cu apa au format primele forme de viata.
The End.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Ne tragem din maimuţe cică.

| Dumniezău a răspuns:

V-am creeat EU.

| CISCO a răspuns:

Da fiecare stie sa dea cu parerea, vezi intrebarea ta trebuia sa sune astfel, daca pe noi oameni nu stim cine ne-a creeat vezi doamne vaticanu spune si biblia ca dumnezeu rolling on the floor dar pe dumnezeuuuuuuuuuu cine la creeat rolling on the floor fac pariu ca nimeni de pe aceasta planeta nu stie cine nici vaticanu cu secretele lor, defat minciunile vaticanului, minciunile religioase daca nu esti cuminte vine bauuuuuuuu bauuuuuuuuuuu rolling on the floor

| neofacutchainesepeople a răspuns:

Ne.o facut chinezi ca pe covid, dar am scapat de sub control. (nu sunt rasist, e doar o gluma)