| Vernusio a întrebat:

Cum pot sa devin clarvazator/prevazator/vizionar? As vrea mult.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

În sensul mistic al cuvântului cred că e un har care te alege pe tine și nu invers.
Dacă este să vorbim despre ce poți învăța aceea este să fii un fin observator, să cunoști în amănunt psihologia umană, să fii foarte informat și să cunoști oameni din anumite sfere de influență și e suficient cât să poți prezice cam orice. Ceri care nu își amintesc trecutul sunt condamnați să îl repete. Ori nimic nu e nou sub soare. Tot ce se întâmplă acum a avut un precedent în altă epocă și cu alte personaje.

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Bacemi):

Ai dreptate, însă user-ul ăsta vrea să urmeze un curs de calificare, pentru a deveni un demn urmaş al sfântului Ioan. Vrea mult, mult prea mult. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai avea viziune sa fii vizionar ai vedea si raspunsul la intrebarea asta

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Coboara pe pamant

| GoldenZenith a răspuns:

Chestia asta nu se dobândește pe parcursul vieții, cred că mai degrabă te naști așa. Este ca un dar. Oricum, mie mi se pare că strica toată frumusețea vieții să prevezi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce ti-ar folosi? Sunt doar cativa din astia in lume, dar si aia dau rateuri. big grin

| KronstadtResurrection a răspuns:

Doar consumînd supă făcută din oasele lui Arsenie Boca.