| RAY a întrebat:

De cateva zile ma tot intreb de ce intampla in creierul unui barbat castrat? mai simte dorinta de sex? de iubire? nevoia de socializare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dorinta de sex nu va avea (din acest motiv au fost castrati si eunucii).
Nevoia de iubire si de socializare insa nu au nimic comun cu hormonii masculini, deci va avea nevoie de ele si le va putea si practica.

| RAY explică (pentru Bula):

Dar ce se va intampla cu cel castrat cand va vedea o poza cu o fata dezbracata? stiai ca castrarea face ca un barbat sa traiasca cu 5 ani mai mult

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Eunucii au fost castrati tocmai sa fie paznici siguri ai haremurilor. Puteau sa le lase linistit sa imbrace-dezbrace femeile, fiindca nu prezentau nici un pericol.
Insa nu s-a consemnat o prelungire al duratei vietii din acest motiv, probabil din cauza ca n-au mai fost "barbati". big grin
(sau nu s-au facut statistici de acest fel in juruk haremurilor)

8 răspunsuri:
| LordBolton a răspuns:

Dorinta de sex? doar daca a taiat doar madularul nu si "bolovanii"
dar dorinta si iubire le va simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treabă are totuși socializatul cu castratul? laughing))

Da iubire mai poate simți sau chiar dorință, iubirea nu vine dintre picioare ci de la creier sau cum zic cei mai profunzi de la spirit/suflet. Deci cred că da, mai pot simți nevoia de iubire, pot să mai simtă și nevoia sexuală, deoarece ea vine tot de la creier, de la hormoni, tot nu de jos. Acum că va fi frustrat sau complexat de asta e partea a doua, dar da, țin să cred că mai pot simți nevoia de iubire.

| KenNine a răspuns:

Se spune ca nu mai are dorinta de sex dar totusi se uita la femeii.Si desigur socializeaza dar cu alta mentalitate.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Sex nu! dar să-l termine pe cel care l-a castrat da!

| bogdan2eric a răspuns:

Incearca tu si ne spui si noua raspunsul laughing

| RAY explică (pentru bogdan2eric):

As incerca isi dai seama dar asta e ceva permanent