| Iuliana12387p a întrebat:

Există dumnezeu sau extratereștrii?

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cu siguranta. Dumnezeu poate n o fi un om sau o ființă, dar sigur e o sursă de energie infinită. Cat despre extratereștrii, având în vedere că spațiul este nemărginit, tu ce crezi?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Inca nu s-au gasit dovezi stiintifice ca ar exista macar 1 din ei.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Eu am convingerea ca totusi extrateresrii exista; asta depinde si de experientele traite si de modul cum separi fenomenul contactuui, de felul in care stiinta poate explica logic fenomenul trait de tine

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai uitat de Zana Maseluta si de Mos Craciun; dar Extraterestrii pare tot mai evident ca exista.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dovezi ca Dumnezeu exista am, dar ca ar exista extraterestri nu stiu daca sunt)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu exista. Sansele ca viata extraterestra sa se fi dezvoltat pe o alta planeta in univers sunt mari dar sansele de a intra in contact cu o rasa extraterestra sunt foarte mici.

| LexaEAG a răspuns:

Da,exista.Dumnezeu clar exista,nu poti sa te indoiesti de asta,iar cat despre extraterestrii,poate ma vei crede nebuna,dar iti spun mai mult ca sigur ca sunt lucruri pe lumea asta mai presus de noi pe care nu le cunoastem,sau pe care le ignoram, dar cert este ca nu suntem singuri, exista si alte fiinte printre noi, doar ca vor ramane un mister, pana cand se vor afisa.

| LordFlacko a răspuns:

Daca esti religios, vei crede intr-un Dumnezeu, daca nu esti, pentru tine nu exista. Daca intrebi acum lumea pe un site public daca exista Dumnezeu vei primi o groaza de opinii diferite, daca esti nesigura pe tine inseamna ca trebuie sa te documentezi si sa citesti si sa iei tu hotararea singura daca o sa ai de gand sa crezi intr-un Dumnezeu de-al tau.
Vorbind de extraterestrii, este cam putin probabil ca noi sa fim singurele fiinte din tot universul asta, extraterestrul nu este monstruletul ala verde cu ochi mari pe care il vezi in desene, termenul "extraterestru" inseamna orice fiinta din acest univers care nu este om, deci probabilitatea ca extraterestrii sa existe este foarte mare, nu suntem numai noi in tot universul asta.